02.01.2024 22:54
Luka Jović je bio sjajan: Srbin postigao dva gola i odveo Milan u četvrtfinale Kupa Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana igraće u četvrtfinalu Kupa Italije pošto su pred svojim navijačima pobedili Kaljari 4:1.

Dvostruki strelac za "rosonere" bio je srpski reprezentativac, Luka Jović, a upravo njegovim pogocima je slavni klub stekao kapitalnu prednost u prvom delu, tako da je u nastavku odradio rutinski posao i zasluženo prošao u narednu rundu.

Srpski reprezentativac bio je veoma raspoložen, ali i snalažljiv ispred gola ekipe sa Sardinije. Zanimljivo da mu je kod oba gola asistent bio Teo Ernandez. Prvo je u 29. minutu matirao nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije Borisa Radunovića, a to je ponovio i u 42.

Pitanje pobednika praktično je rešio Čaka Traore u 50.

Sve što je Kaljari uspeo da uradio je da postigne počasni gol preko Dentelja Acija u 88. minutu. Ali, pogodak Brazilca nije bio za konačan rezultat, jer se u strelce upisao i Rafael Leao u drugom minutu sudijske nadoknade.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika utakmice Atalanta – Sasuolo, koja je na programu u sredu.