Posrtanje Ajaksa se nastavilo: Ispali iz kupa od četvrtoligaša USV Heraklesa

21.12.2023 21:05
Posrtanje Ajaksa se nastavilo: Ispali iz kupa od četvrtoligaša USV Heraklesa AP Photo/Patrick Post

Najgora sezona u istoriji Ajaksa se nastavila u momentu kada se činilo da se velikan stabilizovao - eliminisan je u šesnaestini finala Kupa Holandije od četvrtoligaša USV Herkulesa! I to golom Matsa Grotenbrega u trećem minutu nadoknade - 3:2!

Prvo poluvreme je nagoveštavalo senzaciju jer je Piters u 16. minutu doneo prednost domaćinu na poluvremenu. Isti igrač je duplirao prednost u 66. minutu, ali je Ajaks zaigrao bolje u finišu i preko Brobija (84) i Akpoma (89) stigao do izjednačenja.

Novi šok za "kopljanike" stigao je u 93. minutu, kada je Grotenbreg pogodio mrežu za trijumf domaćina od 3:2. Trener Van Šip će sigurno biti na meti kritičara jer je potcenio rivala. Izveo je kombinovan sastav koji se obrukao.