Liverpul obezbedio prolaz u polufinale Liga kupa: Vest Hem nemoćan na "Enfildu“, dobro je prošao sa pet golova u mreži

20.12.2023 22:50
fudbaleri Liverpula slave pobedu Tanjug/AP Photo/Jon Super
fudbaleri Liverpula slave pobedu

Fudbaleri Liverpula poslednji su učesnici polufinala Liga Kupa Engleske, budući da su na svom terenu ubedljvio bili bolji od Vest Hema - 5:1 (5:1).

Domaći sastav je sve vreme dominirao, gosti iz Londona nisu mogli da vežu nekoliko pasova, pa su pojedini navijači "čekićara" već sredinom drugog poluvremena krenuli da napuštaju stadion kako ne bi gledali mučenje svojih ljubimaca.

Kada se podvuče crta posl svega onoga što je viđeno u Liverpulu, aktuelni osvajač Lige konferencija može da bude srećan što se u glavni grad Engleske nije vratio sa još golova u mreži.

"Redse" je u vođstvo doveo mađarski reprezentativac Dominik Šoboslaj sjajnim udarcem u 28. minutu nakon što su gosti "prodali" loptu na sredini terana, zatim je David Njunjez asistirao Kurtisu Džonsu u 56. minutu, a onda i Kodi Gakpo u 71. minutu još jednom izvan kaznengo prostora uspeo da savlada golmana domaćih i već tada je bio poznat končan pobednik.

Istina, Vest Hem je u 77. minutu preko Džerona Bovena uspeo da smanji rezultat, ali niti je imao vremena, niti kvaliteta da izbori izjednačenje.

Zato je Mohamd Salah u 82. minutu fantastično istrčao kontru i iskupio se za nešto ranije pogođenu stativu, da bi Kurtis Džons u 84. mintu postavio konačan rezultat meča.