Neumoljivi PSV za sedam minuta razoružao AZ i ostao na stopostotnom učinku

17.12.2023 21:55
Luk de Jong pogodio je i mrežu AZ Alkmara Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Luk de Jong pogodio je i mrežu AZ Alkmara

PSV Ajndhoven nastavio je teror u Erediviziji, za samo sedma minuta sa tri pogotka razoruđao je AZ u Alkmaru 4:0 (3:0) i ostao jedinit im u Evropi sa stopostotnim učinkom u šampionatu! Ubedljivih 16 pobeda u 16 mečeva i gol razlika 56:6!

Luk De Jong je već u 9. minutu rwalizovao penal za vođstvo od 1:0, što je bio 100. pogodak PSV-a u Erediviziji u 2023. godini! Posle dva minuta Saibiri je uvećao prednost, a Seržino Dest je već u 16. doneo nedostižnu prednost. U nastavku je Luk de Jong (57) upisao 12. gol na 16 mečeva i samo potvrdio veliku formu u 33. godini života.

Ekipa Petera Boša je prošla u osminu finala Lige šampiona, a u celoj sezoni je na ukupno 24 meča ubeležila jedan poraz (Arsenal 0:4) i četiri remija.

Imaju 10 bodova prendosti nad Fejenordom i čini se da u Erediviziji ne postoji tim u ovom momentu koji bi mogao da im se suprotstavi.