Kup Nemačke: Herta nakon penala izbacila HSV, Štutgart bolji od Dortmunda

06.12.2023 23:39
Fudbaler Herte na meču protiv HSV-a Twitter/Hertha
Fudbaler Herte na meču protiv HSV-a

Herta je pobedila HSV nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 8:6 (3:3), dok je Štutgart pobedio Dortmund 1:0 (0:0). Obe ekipe su tako obezbedile prolazak u četvrtfinale Kupa Nemačke.

Herta na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu povela u 21. minutu pogotkom Fabijana Rezea ali su gosti uspeli već do poluvremena da preokrenu. Prvo Imanuel Ferai u 31. minutu iskoristio dodavanje Lazla Benesa, a zatim je upravo on bio u ulozi strelca 43. minutu. Domaćin se izvukao novim pogotkom Rezea u 90. minutu koji je obezbedio produžetke. U produžecima je ponovo HSV stigao do vođstva preko Konihsdorfera, ali je Keni u poslednjim sekundama meča odveo utakmicu u penal seriju.

Čuvar mreže Herte, Ernst je bio apsolutni heroj jer je odbranio četvrti jedaneasterac, a tragičar za gostujuči tim je bio Konihsdorfer. Mladi golman je pročitao stranu i ostao nesavladana. Fabijan Reze je u petoj penal seriji bio precizan i odveo berlinsku ekipu u četvrfinale

U drugom večernjem duelu je Štutgart minimalnim rezultatom savladao Dortmund. Jedini pogodak na meču je postigao Seru Žirasi u 54. minutu. Binao-Gites je postigao gol za izjednačenje, ali je VAR soba reagovala i poništila ga. Pitanje pobednika je rešeno u 77. minutu kada je Mvumpu zatresam mrežu za konačnih 2:0.