Kup Nemačke: St Pauli i Menhengladbah se pridružili Kajzerslautenu i Fortuni u četvrtfinalu

06.12.2023 00:00
Fudbaleri Menhengladbaha Tanjug/Federico Gambarini/dpa via AP
Fudbaleri Menhengladbaha

Posle Kajzerslautena i Fortune, dobili smo dva nova učesnika četvrtfinala Kupa Nemačke, a to su ekipe St Paulija i Menhengladbaha.

Tim St. Paulija opravdao je ulogu favorita i sa ubedljivih 4:1 (1:1) deklasirao niželigaša Homburga, a ključne golove vredne prolaska u narednu rundu, gosti su postigli sredinom drugog poluvremena.

Sa druge strane, Mehnegladbah odmerio je snage sa Bundesligašem, ekipom Volsfburga, sa kojom deli 10. poziciju tabele. Kada se pogleda statistika, može se reći da je Volsfburg bio za nijansu bolji, ali je Menhengladbah na kraju ipak stigao do pobede. I to nakon produžetka, golom Konea u 120. minutu utakmice!

Podsetimo, sutra se nastavljaju susreti osmine finala Kupa Nemačke. Na programu su četiri utakmice, a sve će biti dikretno prenošene na kanalima TV Arene sport