Kup Kralja: Petoligaš namučio Valensiju, ali "šišmiši" ipak idu dalje

05.12.2023 23:10
Kup Kralja: Petoligaš namučio Valensiju, ali "šišmiši" ipak idu dalje Valencia

Odigrane su četiri utakmice 1/16 finala španskog Kupa Kralja, a prolazak u narednu rundu ostvarili su Hetafe, Valensija, Kasteljon i Espanjol.

Valensija je slavila protiv španskog petoligaša Arose rezultatom 0:1, a pobedu "šišmišima" je svojim golom iz osme minute doneo Roman Jeremčuk. Arosa se nije predavala, uprkos ranom vodstvu kvalitetnijeg protivnika. Kreirali su domaći čak i nekoliko izglednih prilika, ali do gola nisu mogli.

Espanjol je rezultatom 3:1 savladao Valjadolid. Ekipa iz Barselone je do poluvremena osigurala prednost od dva gola: U 24. i 43. minuti mrežu gostiju pogađao je Žofre. Nadu Valjadolidu vratio je Salazar golom u 82. minuti, ali više od toga gosti nisu mogli. Sve dileme su rešene u 96. minutu kada je za 3:1 pogodio Puado.

Prolazak dalje osigurao je i Hetafe pobedom protiv Acenetetea sa 1:2, kao i Kasteljon koji je pobedio Real Ovijedo sa 2:1.