pre 33 minuta 11: 16
Prilika koja se mora iskoristiti: Đoković saznao svoj put do trofeja u Sinsinatiju
Odsustvo Sinera i Alkaraza se mora iskoristiti.
Omladinska selekcija Srbije uspešno je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Severnoj Irskoj narednog leta (15-28. jula 2024). "Orlići" su u prvom meču prve faze kvalifikacija za EP savladali Andoru sa 1:0 (1:0), golom napadača Mladosti iz Lučana Uroša Sremčevića u 15. minutu na asistenciju levog beka Vojvodine Stefana Bukinca.
Utakmica u Albeni protekla u kontroli meča od strane "orlića", ali su Mijatović, Stanković, Milošević, Sremčević promašivali šanse, Simić je u 67. minutu pogodio okvir gola veoma dobrog golmana Andore Dijega Meirelesa. Srbija je igrala u sastavu: Lijeskić - Nedeljković, Simić, Vukićević, Bukinac - Mladenović, Stanković, Mirčetić (od 81. Vasiljević) - Šljivić (od 90. A. Petrović), Milošević, Sremčević (od 68. Mijatović).
Narednu utakmicu izabranici selektora Radovana Krivokapića igraće u subotu od 13.30 u Varni protiv domaćina turnira, Bugarske, a potom ih u utorak u istom terminu čeka duel sa Škotskom.
Za prolaz u drugu fazu, odnosno elitnu grupu kvalifikacija, srpskim fudbalerima potrebno je da se nađu na jednom od prva dva mesta svoje grupe ili da budu najbolja trećeplasirana selekcija prve faze. Potom će 28 selekcija biti podeljeno u sedam grupa, a na Evropsko prvenstvo u Severnoj Irskoj plasiraće se samo prvoplasirani timovi.
Dosad je poznato već devet reprezentacija koje će igrati u drugoj fazi, a to su: Portugalija, Norveška, Nemačka, Češka, Rumunija, Austrija, Letonija, Crna Gora i Severna Makedonija.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
01.07.2026 19: 00
Medij iz prestonice je na prvo mesto za potencijalne Klarkove zamene naveo Dragan Stojkovića, bivšeg selektora Srbije.
28.06.2026 21: 10
Fudbaleri Srbije napredovali su za tri mesta na najnovijoj FIFA rang listi i sad su 40. na planeti, saopštila je danas Svetska fudbalska federacija.
12.06.2026 08: 39
Srbija se trenutno nalazi na 43. mestu, i to zahvaljujući ubedljivim porazima od Zelenortskih Ostrva i Meksika.
09.06.2026 17: 52
Dug je put do konačne odluke.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 16h
pre 58 minuta 10: 52
Neke stvari se pod hitno moraju rešavati...
pre 1 sat 10: 28
Bez dlake na jeziku...
pre 1 sat 10: 00
Utakmica je na programu od 20.00 časova po lokalnom vremenu, dok je u prenosu uživo možete pratiti od 17.00 časova na kanalima TV Arena sport.
pre 1 sat 09: 58
Sportska javnost čeka odgovore.
Ostavite komentar