01.11.2023 23:54
Kup Italije: Kaljari izbacio Udineze u poslednjim sekundama utakmice, Parma nokautirala Leće Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Fudbaleri Kaljarija izbacili su iz Kupa Italije Udineze, i to na spektakularan način. Posle 90 minuta bilo je 1:1, sve je delovalo i u dodatnih pola sata da ćemo gledati jedanaesterce, ali je Đanluka Lapadula posle dodavanja Andree Petanje uspeo da donese pobedu Kaljariju u poslednjim sekundama utakmice.

Leće je u krizi, ispao je i u šesnaestini finala Kupa Italije samo zato što je želeo i treći gol za potpuni preokret. Parma je vodila 2:0 na poluvremenu, trener D Aversa je napravio promene, Pikoli i Strefeca su došli do 2:2, a onda je useldio šokantan kraj. Pongračić je pogodio sopstvenu mrežu u nadoknadi, a Man je prolaz Parme overio sa bele tačke. U osmini finala Parmu čeka Fiorentina.

Đenova se mučila sa Ređanom, ali je uspela tek u produžetku da je slomi, pa će u narednoj rundi igrati protiv Lacija.