Prva liga Srbije: Treća sreća Inđije, uz tri nerešena ishoda bez golova

28.10.2023 19:35
Prva liga Srbije: Treća sreća Inđije, uz tri nerešena ishoda bez golova MN Press

Posle dva jučerašnja meča u toku današnjeg dana odigrano je i preostalih šest utakmica 14. kola fudbalske Mozzart Bet Prve lige Srbije, ali ni one nisu popravile štur golgeterski učinak, jer su još tri susreta završena duplim nulama.

Smederevo protiv Kolubare, Mačva sa Grafičarom i Mladost GAT protiv Tekstilca nisu za 90 i kusur minuta smislili način da matiraju rivala, pa je svaka od šest ekipa dodala bod na svoj konto u borbi za plasman u viši rang.

Zato je Inđija iz trećeg uzastopnog pokušaja slavila pobedu, a poraz od Kolubare i remi sa Jedinstvo sa Uba lakše su podneti uz trijumf nad Radničkim iz Sremske Mitrovice - 2:1 (1:0).

Desančić iz penala u 45. minutu doneo je prednost zeleno-belima, da bi Milošev u drugom poluvremenu, na vreme (56), otklonio opasnost od rezultatskog preokreta u ovom vojvođanskom derbiju.

Takav scenario viđen je u meču ubskog Jedinstva i Radničkog sa Novog Beograda - 2:1 (0:1). Škorić je "poentirao" za poraženi tim (2. minut), dok su Zubairu (57) i Milanović (85) doneli pobedničku "trojku".