Pobeda Barselone u Kupu kralja: Militao presudio Realu autogolom

Izvor: Arena sport

02.03.2023 22:56
Pobeda Barselone u Kupu kralja: Militao presudio Realu autogolom Tanjug/AP Photo/John Locher

Fudbaleri Real Madrida i Barselone na "Santjago Bernabeu" odmeriće snagu u prvom meču polufinala Kupa kralja, u 252. "El klasiku". Ljubitelji najvažnije sporedne stvari utakmicu mogu pratiti u direktnom prenosu na TV Arena 1 Premium od 21 čas.

Nadigravanje dva najtrofejnija kluba u Španiji traje više od stotinu godina, zbog kvaliteta i uvek prisutne tenzije na terenu dostiglo je status najvećeg rivalstva u fudbalu.

U ukupnom bilansu "kraljevski klub" je uspešniji (102 pobede, 51 remi, 98 poraza, gol razlika 422:412), na 36 mečeva odigranih u nacionalnom kupu u prednosti je Barsa (16 pobeda, 8 remija, 12 poraza, gol razlika 70:66).

Izabranici Karla Anćelotija u  dobroj su formi, u seriji od pet pobeda i remija protiv Atletiko Madrida minulog vikenda. I dalje su u igri u Ligi šampiona, La Ligi i Kupu kralja.

Nakon što su eliminisani u Ligi Evrope od Mančester junajteda, Katalonci su fokusirani su na osvajanje titule u La Ligi, prvi su na tabeli i imaju sedam bodova više u odnosu na Real.

Iako su oslabljeni zbog odsustva Roberta Levandovskog, Usmana Dembelea i Pedrija, trijumf protiv velikog rivala iz Madrida je uvek motiv.

Barselona je uspešnija u Kupu kralja od Reala, kako u međusobnim duelima, tako i i po broju trofeja u ovom takmičenju. Katalonci imaju 31 titulu, a  Madriđani 19, a poslednju su osvojili u sezoni 2013/14. U finalu su savladali upravo Barselonu rezultatom 2:1, golovima Anhela Di Marije i Gereta Bejla. Strelac za Katalonce bio je Mark Bartra.

Revanš meč je na Kamp Nou, 5. aprila.

Real Madrid - Barselona 0:1 (0:1)

Stadion: Santjago Bernabeu.
Sudija: Hose Montero.

Strelac: Militao 27. minut autogol.

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ridiger, Naćo (67. Rodrigo) - Modrić (84. Rodrigez), Kamavinga, Kros (74. Čuameni) - Valverde, Benzema, Vinisijus Žunior.
BARSELONA: Ter Štegen - Kunde, Arauho, Markos Alonso, Balde - Kesi (85. Roberto), Buskets, Frenk de Jong - Rafinja (68. Fati), Tores, Gavi.

(UŽIVO) Real Madrid - Barselona

02.03.2023. 22:55

90+5. minut: Kraj meča, Barselona slavila na "Santjago Bernabeu"

Utakmica je završena. Barsa je slavila sa 1:0. Prvi duel polufinala Kupa kralja nije bio preterano sadržajan, ali ostaje još revanš koji se igra 5. aprila.

02.03.2023. 22:49

90. minut: Najzad malo uzbuđenja pred golom Barse, Rodrigo zapretio sa distance

U finišu meča pokušao je Rodrigo udarcem sa distance da iznenadi Ter Štegena, ali je lopta završila pored gola.

02.03.2023. 22:42

84. minut: Odbrana Barselone na visini zadatka, Modrića zemenio Rodrigez

Sve je manje vremena za fudbalere Reala. Odbrana Barselone kontroliše situaciju ored svojim golom, gotovo da domaćin nije stvorio stopostotnu šansu. Teren je napustio Luka Modrić kod domaćina, šansu je dobio Rodrigez. U Barseloni, umesto Kesija, u igri je Serhio Roberto.

02.03.2023. 22:37

74. minut: Stiže osveženje Realu u veznom redu, Čuameni umesto Krosa

Šef stručnog šrtaba Madriđana Karlo Anćeloti odlučio se da osveži vezni red. Umesto Tonija Krosa u igru je uveo Aurelijana Čuamenija.

02.03.2023. 22:32

71. minut: Kesiju zasmetao Fati da se upiše u strelce

Drugu šansu na meču za Barsu imao je Frenk Kesi. Ponovo, kao i kod vodećeg gola, uposlio ga je idealno Feran Tores, ali je nakon njegovpg šut loptu na putu ka mreži zaustavio saigrač Ansu Fati.

02.03.2023. 22:30

67. minit: Prve izmena na meču, Anćeloti uvodi Rodriga u igru umesto Naća

Trener Reala Karlo Anćeloti pojačava napad. U igru je uveo Rodriga, utakmica je završena za Naća. Malo kasnije na drugoj strani, Ansu Fati je dobio šansu umesto Rafinje.

02.03.2023. 22:15

55. minut: Opomene za Gavija i Naća Fernandeza

Real Madrid u nastavku ima inicijativu, ali bez šansi da izjednači. Za kratko vreme, zbog oštrih startova, opomene su zaradili Gavi u Barseloni i Naćo kod domaćina.

02.03.2023. 22:08

49. minut: Arauho izblokirao Vinisijusa u petercu

Na početku drugog dela šansa za Madriđane u kojoj se našao Vinisijus nakon proigravanja Valverdea. Brazilac je šutirao iz peterca, a Arauho ga izblokirao i poslao loptu u korner.

02.03.2023. 22:04

46. minut: Drugo poluvreme je počelo, oba tima u neporomenjenom sastavu

Drugo poluvreme na "Santjago Bernabeu" je počelo. Treneri oba tima su odlučili da ništa ne menjaju u sastavima.

02.03.2023. 21:47

45. minut: Prvo poluvreme je završeno, Barsa iz jedne šanse stekla prednost

Prvo poluvreme na "Santjago Bernabeu" je završeno, Barselona vodi sa 1:0. Katalonci su iz jedine prilike koju su stvorili postigli pogodak. Feran Tores i Kesi su zbunili odbranu Reala, defanzivac domaćih Militao je zatresao soptvenu mrežu.

02.03.2023. 21:43

41. minut: Volej Karvahala završio nebu pod oblake

Nakon dugog zatišja, Real je izveo napad koji je mnogo obećavao. Dubinsku loptu poslao je Toni Krios, utrčao je sa desnog krila Deni Karvahal, šutirao iz prve, snažno i visoko preko gola.

02.03.2023. 21:29

27. minutu: GOOOL! Barsa u vođstvu, Militao postigao autogol

Izveli su fudbaleri Barselone brzu kontru nakon greške Kamavinge. Feran Tores je pravovremeno proigrao Kesija koji je utrčao u peterac domaćina. Lopta se odbila od golmana Kurtoe, potom udarila u Edgara Militaa i završila u mreži.

02.03.2023. 21:25

23. minut: Bez uzbuđenja na "Santjago Bernabeu", žuti karton za Vinisijusa

Nakon nekoliko opasnih napada fudbalera Reala na poečtku utakmice, usledio je period bez uzbuđenja pred oba gola.
Monotoniju je razbio Vinisijus Žunior koji je nakon duela sa Frenkom de Jongom zaradio žuti karton.

02.03.2023. 21:14

12. minut: Odlična akcija Reala, Benzemi poništen gol zbog ofsajda

Lepo su kombinovali fudbalri Reala. Kamavinga je presekao napad Barse, potom je Modrić proigrao Vinisijusa, a njegov centrašut u petercu rivala prihvatio Benzema na grudi i potom matirao Ter Štegena. Francuz je međutim, bio u ofsajdu.

02.03.2023. 21:09

6. minut: Incijativa Madriđana na početku utakmice

Domaći fudbaleri imaju inicijativu u uvodnim minutima meča. Vinsijus Žunior bio je u prodoru po levoj strani, nakon dobrog driblinga, Brazilac je neprecizno šutirao.

02.03.2023. 21:01

1. minut: Meč je počeo, Real odmah zapretio

Fudbaleri Real Madrida krenuli su sa centra i odmah zapretili preko Luke Modrića koji je šutirao iskosa sa desne strane i zatresao spoljni deo mreže.

02.03.2023. 20:43

Osam decenija od istorijskog trijumfa Madriđana

Najubedljivija pobeda jednog tima u "El klasiku" zabeležena je pre skoro osam decenija, upravo u polufinalu Kupa kralja. Real je nakon 0:3 u prvom meču, u revanšu, pred svojim navijačima slavio sa neverovatnih 11:1 (8:0). Meč su naravno, pratile konatraverze, Katalonci su poklekli usled ogromnog pritiska, kako sa tribina od strane bučne publike, tako i na terenu, zbog domaćinskog suđenja.

02.03.2023. 20:18