01.03.2023 23:30
Drugoligaš eliminisao Marsej iz Kupa: Anesi u polufinalu, Olimpik pao u penal seriji Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Olimpika iz Marselja su na "Velodromu" doživeli bolnu eliminacije iz Kupa Francuske, pošto su nakon jedanaesteraca izgubili od drugoligaša, Anesija. U regularnom delu bilo je 2:2 (1:0), ali je u penal seriji gostujući tim slavio sa 7:6.

Malo je nedostajalo da izabranici Igora Tudora ispadnu i pre jedanaesteraca, s obzirom na to da su izjednačujući pogodak postigli u šestom minutu sudijske nadoknade. Vitinja je u 96. minutu uposlio Fransou Režija Muga koji je zatresao mrežu.

Međutim, neki bi rekli da je pravda zadovoljena i Anesi koji je tokom većeg dela utakmice imao vođstvo, plasirao se u polufinale. Golove za njih postigli su Dion Mois Sai u 53. i Kevin Muanga u 59. minutu, dok je za Marsej, pored Muga, gol postigao i Žordan Veretu u 29. minutu.

Anesi će se u polufinalu sastati sa Lionom, koji je bio bolji od Grenobla sa 2:1, a drugi polufinalni par činiće Tuluz i Nant.