Vesti EURO 2024

17.10.2023 22:43
(KRAJ) Srbija - Crna Gora 3:1: Mitrović i Tadić vinuli "orlovi" da polete ka EURO MN Press

"Biti ili ne biti", "Meč istine", "Bez prava na grešku", sve te floskule izgovorili su selektor Dragan Stojković i fudbaleri Srbije pred večerašnji duel sa Crnom Gorom (20.45, TV Arena 1 Premium) u osmom kolu Grupe "G" kvalifikacija za EURO 2024. godine.

Mogli su da dodaju "od gotovog - skoro veresija", da večeras na stadionu "Rajko Mitić" sami ne odlučuju o dosanjavanju sna dugog 24 godine i odlaska na evropsku smotru fudbala. Nema dileme da su "orlovi" kvalitetniji, trebalo bi i uigraniji, da su favoriti na papiru, ali Crnoj Gori se takođe pružila šansa da remijem ostane u trci do kraja i možda napravi senzaciju pa preskoči "orlove" ako pobede u preostala dva susreta.

Selektor Dragan Stojković juče nije hteo, a ni mogao da otkrije sastav tima jer je imao i rovite i umorne od duela sa Mađarskom u subotu, koja je prva iz grupe vizirala pasoš za Nemačku, bez obzira na ishode njena dva preostala susreta. Traži Stojković i večeras i "ratnike i fudbalere", jer ratnici ne dobijaju fudbalske mečeve. Zna to i selektor Crne Gore Miodrag Mijo Radulović, koji se opredelio za jedan defanzivniji sastav, a opasan iz tranzicije.

Stojković je napravio izmene u timu. Oporavio se Miloš Veljković i igraće centralnog štopera, Gudelj je ostao u veznom redu sa Ivanom Iliće, a iznenađeje je što u sastavu nema Sergeja Milinkovića Savića.

Srbija je do sada odigrala tri meča sa Crnom Gorom u Ligi Nacija i kvalifikacijama za EURO i dobila ih je sve: dva u Podgorici po 2:0 i jedan na "Marakani" 2:1, uz tri pogotka ukupno Aleksandra Mitrovića. Ako "orlovi" i posle večerašnjeg meča održe stopostotni učinak teoretski im je dovoljan i bod narednog meseca protiv Bugarske u Leskovcu kako i posle 24 godine obezbedila plasman na EURO.

Srbija - Crna Gora 3:1 (1:1)

Stadion: "Rajko Mitić".
Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska).
Strelac: Mitrović u 9. i 74, Tadić u 77. za Srbiju, a Jovetić u 36. minutu za Crnu Goru.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - A. Živković, Gudelj (od 68. Maksimović), Ilić (od 46. S. Milinković Savić), Mladenović (od 46. Kostić) - Tadić, Lukić (od 80. Samardžić) - Mitrović.

CRNA GORA: Mijatović - Savić, Tomašević, Tući (od 85. Mugoša) - Marušić, Kuč, M. Janković (od 85. Osmajić), Camaj (od 72. Jovović), Vukčević (od 30. Radunović) - Jovetić, Krstović.

17.10.2023. 22:36

85. minut: Srbija se bliži trijumfu

Crna Gora ide na sve ili ništa, Srbija kontroliše meč i dobro se brani.

17.10.2023. 22:26

77. minut: GOOOL, Srbija vodi 3:1, strelac Dušan Tadić

Dušan Tadić je odigrao odličan meč, posle asistencije usledio je i gol za 3:1 sa 17 metara!

17.10.2023. 22:23

74. minut: GOOOL, vodi Srbija 2:1, strelac Aleksandar Mitrović.

Izbegao je Tadić ofsajd zamku posle pasa Sergeja, dodao do Mitroivća kome je ostao lakši deo posla. Marakana je na nogama, Srbija se približava cilju.

17.10.2023. 22:21

72. minut: Promašaj Tadića

Odličan centaršu sa leve strane nije iskoristio Tadić, šutirao je glavom preko gola.

17.10.2023. 22:12

64. minut: Velika odbrana golmana Mijatovića

Golman gostiju Mijatović sjajno je nogom odbranio udarac Sergeja glavom sa pet metara. Bila je ovo najveća prilika Srbije u nastavku.

17.10.2023. 22:07

60. minut: Serija kornera Srbije bez rezultata

Ne menja se slika na Marakani. Srbija napada, izvela je tri kornera za redom bez rezultata, ali Camaj je dobro zagrejao Vanju Milinkovića Savića udarcem sa 18 metara.

17.10.2023. 21:58

50. minut: Pritiska Srbija u nastavku

Podigla je Srbija ritam igre u nastavku, igra se na polovini Crne Gore ali odbrana gostiju odoleva.

17.10.2023. 21:53

Počelo je drugo poluvreme, Stojković napravio izmene

Počelo je drugo poluvreme, selektor Srbije Stojković napravio izmene u timu. Sergej Milinković Savić i Filip Kostić su na terenu. Iz igre su izašli Mladenović i Ivan Ilić.

17.10.2023. 21:36

Kraj prvog dela, nerešeno je 1:1

Kraj prvog dela, nrešeno je 1:1, povela je Srbija golčinom Mitrovića, imala igru, kontrolu 36 minuta, a onda su gosti iz prve kontre izjednačili lepim golom Stevana Jovetića.

17.10.2023. 21:34

45. minut: Srbija bez rešenja za odbranu Crne Gore

Srbija je posle primljenog gola napala, ali bez pravih akcija kojima bi se ugrozio rival. Igraće se još tri minuta.

17.10.2023. 21:25

36. minut: GOOOL, Crna Gora izjednačuje na 1:1, strelac Stevan Jovetić.

Kontra gostiju, dobar pas Marušića ka Jovetiću koji je sa 15 metara pogodio sam gornji ugao. Na Marakani je 1:1.

17.10.2023. 21:23

35. minut: Zapretili i gosti iz Crne Gore

Zapretila je Crna Gora preko Marušića (Mladneović ga izblokirao), pa posle kornera, ali nema opasnog udarca ka golmanu Srbije.

17.10.2023. 21:15

27. minut: Živković pogađa stativu

Stativa Andrije Živkovića. Novi dobar napad Srbije, Tadić je oslobodio prostor Živkoviću, usledio je udarac, ali u spoljni deo stative.

17.10.2023. 21:11

23. minut: Propala dobra kontra Srbije

Sredina prvog dela, Srbija je imala jednu obećavajuću kontru, ali je Kuč uklizao u poslednji čas i omeo dodavanje ka usamljenom Mitroviću. "Orlovi" se za sada sve pitaju na meču.

17.10.2023. 21:03

15. minut: Srbija vodi i diktira ritam meča

Gol Mitrovića potpuno je "otkravio" Srbiju. Igraju sa mnogo samopouzdanja, agresivno na svakom delu terena, dok je Crna Gora izgubila početni entuzijazam i uglavnom se brani.

17.10.2023. 21:00

9. minut: GOOOL, vodi Srbija 1:0, strelac Mitrović.

Kakva golčina, kakvo majstorstvo! Primio je Mitrović loptu na ivici šesnaesterca, driblinogom ušao na desetak metara, a onda desnom spoljnom pogodio mrežu Mijatovića. Vodi Srbija 1:0.

17.10.2023. 20:51

2. minut: Preti Mitrović

Dobro kombinovanje Tadića i Živkovića nije realizovao Aleksandar Mitrović. Šutirao je glavom preko gola.

17.10.2023. 20:48

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić"

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić".

17.10.2023. 20:42

Minut ćutanja kao počast poginulim navijačima Švedske

Pre početka meča minutom ćutanja odata je počast dvojici poginulih navijača Švedske u Belgiji i ljudima u Izraelu. UEFA je danas odlučila da svi mečevi kvalifikacija za EURO počnu minutom ćutanja.

17.10.2023. 20:41

Pokloni Dušanu Tadiću

Kapiten Srbije Dušan Tadić je protiv Litvanije odigrao 100. meč za selekciju Srbije i iz ruku Branislava Nedimovića, potpredsednika FSS, dobio je prigodan poklon i dres.

17.10.2023. 20:32

Navijači još pristižu, deca u prvom planu

Ostalo je još 15 minuta do početka utakmice, na stadionu je oko 20.000 navijača, a dominiraju deca iz škola fudbala i fudbalskih klubova koji su ponovo od strane FSS pozvane da prisustvuju meču.

17.10.2023. 20:11

Zoran Stojadinović u Studiju Arene: Sviđa mi se postava, ali mi nedostaje Sergej

Zoran Stojadinović, poznati menadžer i bivši spotski direktor Crvene zvezde je uz Ranka Stojića gost Studija Arene. U Mađarskoj rezultat nije ispratio igru:

"Mi smo imali šanse u Mađarskoj, ali uvek zakaže defanziva. Ali, ne treba zaboraviti da su Mađari na 2:1 imali dva zicera. Nismo igrali loše u Budimpešti i ako ponovi tu igru treba biti optimist."

Sastav koji je izveo Stojković mu se dopao.

"Sviđa mi se postava, ali Sergeja ja nikad ne bih izostavio u ovakvoj utakmici. Takav igrač je jako neophodan za ovakav meč, on je lucidan, može potezom da asistira i reši meč"

17.10.2023. 20:08

Stojić: Više sam nego ubeđen da Srbija pobeđuje

"Svi očekujemo pobedu. Jeste utakmica istine. Ubeđen sam više nego ikad da ćemo proći dalje. Igrači će sve uraditi da pobedi, ali da bude čak i nerešeno, Crna Gora mora da pobedi i Litvaniju i Mađarsku.", istakao je u Studiju Arene naš stručni konsultant Ranko Stojić.

17.10.2023. 19:57

Ćaskanje bivših saigrača iz Zvezde

Strahinja Eraković i Nikola Krstović delili su svlačionicu u Crvenoj zvezdi pre tri godine. Tada nisu dobijali veću minutažu kod trenera Dejana Stankovića, a zatim su se odvojili. Eraković danas nosi dres Zenita, Krstović je prešao u Leće, a večeras, bar na početku neće imati direktan duel. Stojković je ostavio Erakovića na klupi, a Krstović predvodi napad Crne Gore. Njih dvojica su iskoristili priliku da malo proćaskaju pre meča.

17.10.2023. 19:45