Sve danas utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo početi minut ćutanja | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti EURO 2024

Sve današnje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo počeće minutom ćutanja

komentari (0)

Izvor: Tanjug

17.10.2023 15:57
Sve današnje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo počeće minutom ćutanja MN Press

Sve kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo u fudbalu, uključujući meč Srbija - Crna Gora koji se danas igra u Beogradu, počeće minutom ćutanja za dvojicu švedskih navijača ubijenih juče u Briselu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA) na zvaničnom sajtu.

Kako je saopštila UEFA, pre početka svakog od večerašnjih sedam mečeva kvalifikacija za EURO biće održan minut ćutanja u čast dvojice Šveđana, koje ubio napadač poreklom iz Tunisa.

 

 

Zbog tragičnog događaja, meč Belgija - Švedska je prekinut u poluvremenu, a UEFA će naknadno objaviti da li će meč biti nastavljen i kada ili će biti registrovan postignutim rezultatom.

Ubica švedskih navijača je 2019. godine tražio azil u Belgiji u kojoj je ilegalno boravio i nameravao je da se pridruži džihadistima u jednoj od "zona sukoba", prenose belgijski mediji.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Šta Srbija zapravo gleda

Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.