Novi gol Mijatovića: "Orlići" bez snage za novi preokret protiv Italije

14.10.2023 20:33
Novi gol Mijatovića: "Orlići" bez snage za novi preokret protiv Italije MN Press

Nakon velikog preokreta i pobede(5:4), Srbija i Italija su danas odigrale još jednu prijateljsku utakmicu u Gornjem Milanovcu gde su "orlići" poraženi 1:3(0:2).

"Azuri" su danas potpuno zasluženo odneli pobedu, a najzaslužniji za to je Simone Pafundi (17). Vezni igrač Udinezea je sa dva pogotka u 35. i 41. minutu krunisao prvo poluvreme Italijana u kom su bili znatno bolji rival.

MN Press

Jovan Mijatović je nakon gola za pobedu pre tri dana ponovo tresao mrežu posle kornera u 49. minutu koji je izveo Aleksandar Stanković. Srbija ipak nije imala snage za novi preokret, te je Adolfo Sise pogotokom u 75. minutu rešio pitanje pobednika i postavio konačan rezultat.

Bile su ovo dve sjajne provere za tim Radovana Krivokapića pred kvalifikacije za EURO U19 koji se održava 2024. godine, a domaćin turnira je Severna Irska. Srbija se nalazi u grupi 3 kvalifikacija zajedno sa Andorom, Bugarskom i Škotskom.