Brahim Dijaz napušta reprezentaciju Španije i želi da igra za Maroko | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Brahim Dijaz napušta reprezentaciju Španije i želi da igra za Maroko

komentari (0)

Izvor: Tanjug

09.10.2023 20:35
Brahim Dijaz napušta reprezentaciju Španije i želi da igra za Maroko Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaler Reala Brahim Dijaz ne želi više da igra za reprezentaciju Španije, već planira da u budućnosti nastupa za selekciju Maroka, prenose španski mediji.

Dijaz (24) je rođen u Malagi, a prošao je sve omladinske selekcije Španije. On je odigrao jedan meč za A selekciju "crvene furije" i to u junu 2021. na prijateljskom duelu sa Litvanijom, a uspeo je i da se upiše u strelce.

Dijaz se više od dve godine ne nalazi na spisku reprezentacije Španije zbog čega je odlučio da igra za Maroko, pošto mu je otac rođen u ovoj zemlji.

Dijaz je u Real stigao 2019. godine iz Mančester sitija, a poslednje tri sezone je proveo na pozajmici u Milanu. On je ove sezone odigrao osam mečeva za madridski klub i jednom se upisao u listu strelaca.

Španski mediji navode da rukovodstvo Reala ne želi da Dijaz igra za Maroko, pošto bi u januaru nastupao za ovu zemlju na Kupu afričkih nacija. Igrač Reala i dalje pregovara sa Fudbalskim savezom Maroka, a trebalo bi uskoro da donese konačnu odluku. Španski mediji tvrde da bi Dijaz u narednih nekoliko nedelja trebalo da zvanično saopšti da će igrati za Maroko.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.