Praznik fudbala u Dortmundu: Šest golova i velika pobeda Borusije

Autor: Kosta Simetić

07.10.2023 17:40
Praznik fudbala u Dortmundu: Šest golova i velika pobeda Borusije Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na domaćem terenu ekipu Union Berlina 4:2 (1:2) u 7. kolo nemačke Bundeslige.

Bio je ovoo duel dva tima koji nastupaju u Ligi šampiona, ali je u nekoj široj slici ovo je bila borba za drugo mesto na tabeli.

Borusija je povela u 7. minutu preko Niklasa Fulkruga, da bi Robin Gosens i Leonardo Bonući pogađali za goste i tako napravili preokret već do 31. minuta.

Ali onda je u nastavu usledila rapsodija "milionera". Niko Šloterbek je prvo pogodio za 2:2, da bi vođstvo domaćinima vratio Hulijan Brandt, a pobedu je potpisao Hulijan Rajerson u 71. minutu.

Borusija je sada druga na tabeli sa bodom zaostatka u odnosu na Štutgart, dok je Union čak na 13 mestu, sa dve pobede i pet vezanih poraza u ligi.