Novi pogodak Jovetića u ubedljivom trijumf Olimpijakosa

27.09.2023 21:28
Novi pogodak Jovetića u ubedljivom trijumf Olimpijakosa fc Olympiacos

Stevan Jovetić stigao je u Olimpijakos u smiraj prelaznog roka i posle nešto manje od 50 minuta na terenu postigao je već drugi gol za Pirejce. Protiv Arisa, u pobedi od 4:1 u šestom kolu lige Grčke, tresao je mrežu u smiraj meča.

Ušao je Jovetić u 79. minutu umesto El Kabija, dvostrukog strelca i posle samo pet minuta zatresao mrežu. Mogao je i do drugog gola da mu je Fortunis u 90. minutu prepustio izvođenje penala kao protiv Kifisasa kada je postigao prvenac. U svakom slučaju, Jovetić polako ulazi u formu i za duel sa Srbijom u kvalifikacijama za EURO.

Međutim, kapiten Olimpijakosa nije realizovao jedanaesterac. Brabec autogolom (21), El Kabi (63, 70) i Jovetić su bili strelci za Pirejce, a Pardo (47) za goste iz Soluna.