Minimalac Hrvatske protiv Jermenije za velika tri boda u trci za EURO 2024

Izvor: Tanjug

11.09.2023 20:50
Minimalac Hrvatske protiv Jermenije za velika tri boda u trci za EURO 2024 Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u Jerevanu selekciju Jermenije rezultatom 1:0 u meču grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano naredne godine u Nemačkoj.

Jedini gol na utakmici postigao je Andrej Kramarić u 14. minutu, a iako je Hrvtaska imala inicijativu tokom većeg dela susreta, nije uspela da ostvari ubedljiviji trijumf.

Utakmica je bila prekinuta nekoliko minuta u prvom poluvremenu. U 35. minutu iznad terena pojavio se dron koji je nosio zastavu regiona Nagorno-Karabah. Domaći navijači su aplaudirali, a meč je nastavljen pošto je dron napustio stadion.

Hrvatska je prva na tabeli grupe D sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirana Turska, ali uz meč više. Jermenija je treća sa sedam bodova, dok je Vels osvojio četiri. Letonija je poslednja bez bodova.