UEFA Liga šampiona

Braga preko Brume do slavlja u Atini: Panatinaikosu grupna faza Lige Evrope

29.08.2023 23:08
Braga preko Brume do slavlja u Atini: Panatinaikosu grupna faza Lige Evrope Guliver/Yannis Halas

Braga je u Grčkoj pred oko 70 hiljada navijača Panatinaikosa slavila sa 1:0 (0:0) i plasirala se u grupnu fazu Lige šampiona. U prvoj utakmici u Portugalu, domaćin je slavio sa 2:1, pa će tako grčki tim igrati u Ligi Evrope.

Junak portugalskog tima bio je brzonogi Bruma. Tamnoputi ofanzivac je u 83. minutu iskoristio grešku u protivničkoj odbrani i pokazao vrhunsku realizaciju.

Svega par minuta nakon gola, Panatinaikos je imao priliku za izjednačenje preko Filipa Đuričića. Fudbaler srpske reprezentacije je sa nekih petnaestak metara snažno šutirao, ali nije bio dovoljno precizan i tada je bilo jasno da će Braga na kraju slaviti.

Jang Bojs je na svom terenu bio ubedljiv protiv Makabija iz Haife sa 3:0 (2:0), dok je Galatasaraj nadigrao Molde sa 2:1 (1:0), te se uz portugalski i švajcarski tim plasirao u grupnu fazu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.