Autor: Kosta Simetić

15.08.2023 23:56
Mladenoviiiiić! Srpski reprezentativac strelac pobedonosnog penala Panatinaikosa protiv Olimpika iz Marseja Guliver/AP Photo/Daniel Cole

Kakav meč na Veledromu! Potpuno ludilo gledali smo na jugu Francuske večeras, a Panatinaikos je nakon velikog preokreta uspeo posle penala da eliminiše Olimpik iz Marseja! Imali su izabranici Marselinja 2:0, rezultat kojih je vodio u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, ali su "zeleni" dobili poklon od Matea Genduzija koji su iskoristili i susret uveli u produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, te su  penali odlučivali o poslednjem učesniku poslednje runde kvalifikacija. za Panatinaikos su svi bili precizni, dok je ulogu tragučara potvrdio Genduzi kome je Alberto Brinjoli odbranio jedanaesterac, a ključni penal za ekipu Ivana Jovanovića pogodio je srpski reprezentativac, Filip Mladenović, kome je ovo bio tek treći udarac sa 11 metara, a nema sumnje da je baš večerašnji najvredniji u karijeri našeg fudbalera.

Što se toka meča tiče, već u drugom minutu, nakon kornera gostiju, usledila je kontra Marseja, a Ismaila Sar je uputio prelepo dodavanje ka Pjer Emerik Obamejangu, a ovaj je zaobišao golmana i loptu poslao u nebranjenu mrežu.

Nije 1:0 išlo u prilog domaćinima koji su odmah jurili i po gol broj dva, a do njega su došli u najboljem trenutnku, u nadoknadi prvog poluvremena. Sa desnog boka perfektnu loptu na peterac poslao je Džonatan Klaus, a Obamejang je samo postavio nogu i promenio smer lopte koja je po drugi put završila iza leđa Alberta Brinjolija.

U drugih 45 minuta Panatinaikos je uspeo da se oslobodi pritiska rivala i konačno malo napadne, međutim nisu iskoristili "zeleni" svoje šanse. Priliku da donese produžetke imao je srpski reprezntativac, Filip Mladenović, koji je u 93. minutu izveo slobodni udarac iz povoljne pozicije za šut, ali je pogodio samo živi zid.

Kada se činilo da je sve gotovo glupost epskih razmera napravio je Mateo Genduzi koji je nesmotreno u svom kaznenom prostoru nakon kornera igrao rukom, što sudija u prvi mah nije primetio, ali je kasnije uz gledanje VAR snimka doneo (pravu) odluku da gostima dodeli jedanaesterac koji je realizovao Fotis Joanidis i tako nam obezbedio još 30 minuta sjajnog fudbala, a porom i već pomenute penale.