UEFA Liga šampiona

Autor: Kosta Simetić

15.08.2023 22:25
AEK šokirao Dinamo i u 90. minutu došao do velike pobede, Kopengahen nakon penala eliminisao Spartu iz Praga Guliver

Fudbaleri grčkog AEK-a nadigrali su DInamo iz Zagreba na gostujućem terenu u prvom meču trećeg kola kvalifikacjia za Ligu šampiona - 2:1 (0:1).

Podsećanja radi, ovaj duel je odložen usled ubistva navijača ekipe iz Grčke, Mihalisa Kacurisa koje se dogodilo prošle nedelje u Atini, kada je ovaj duel inicijalni trebao da bude odigran.

Zbog toga je ovaj susret počeo minutom ćutanja, ali su navijači Dinama već u 39. minutu imali razlog da naprave buku. Marko Bulat je sa 30 metara izveo savršen slobodan udarac i postigao pravi evrogol.

Ipak, gosti se nisu predavali i došli su do izjednačenja u 59. minutu kada je Stiven Zuber posle greške odbrane Dinama nakon sjajnih drublinga uputio precizan udarac u mrežu Dominika Livakovića.

Za potpunu tišinu na "Maksimiru" pobrinuo se Konstantinos Galanopulos u 90. minutu i to nakon akcije kao na malom fudbalu. Poigrali su se u šesnaestercu Grci i došli do prednosti pred revanš u Atini koji će biti odigran u subotu.

Potpuno ludilo viđeno je i u Pragu gde je Kopenhagen nakon penala izbacio Spartu, a kako je to izgledalo pogledajte u videu ispod: