UEFA Liga šampiona

08.08.2023 22:58
Kvalifikacije za Ligu šampiona: Galatasaraj umirio "zmajčeke" u Ljubljani, Ki Klaksvik pobedio i Molde TV Arena sport/ Screenshot

Ljubljana je bila na nogama, želeli su navijači Olimpije novi podvig, ali Galatasaraj je ipak za klasu bolji pa je slavio na stadionu "Stožice" 3:0 (1:0) i u Istanbulu za sedam dana treba samo da potvrdi prolaz u plej-of.

Turci su šokirali "zmajčeke" već u 9. minutu lada je Akturkoglu iz prvog šuta pogodio mrežu. Nsiu Ljubljančani bili podređeni u mreču, Sualehe i Bistrić su imali prilike za gol, ali Muslera je klasa od golmana. Na samom startu drugog dela Dris Mertens je pokazao klasu, pogodio je sa ivice šesnaesterca i tu je bio kraj nadanja za domaćina koji se trudio bar da ublaži poraz. Na kraju je Dervišoglu stavio tačku na ubedljiv trijumf.

Ki Klaksvik je nastavio da čini čuda u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Molde je vodio na farskim ostrvima, ali je Frederiksberg sa dva gola doneo trijumf od 2:1! Deni Pavlović je igrao pod blokadom i izdržao 70 minuta u timu Farana.

Rakov je do 89. minuta vodio 2:0 protiv Arisa, ali su Kiprani, za koje je u drugom delu igrao Veljko Nikolić, preko Mujambele zatresli mrežu Kovačevića i uvećali šanse za prolaz u revanšu. Veljko Birmančević (igrao 60 minuta) i Sparta odigrali su 0:0 u Kopenhagenu, pa će se putnik u plej-of rešavati u Pragu.

PSV je napravio veći deo posla u Ajndhovenu. babadi, De Jong i Sangare "izbušili" su mrežu Šturma (4:1) za čini se miran put u Grac.