pre 8 minuta 22: 25
Za Onanu nema mesta na "Old Trafordu": Iskusni golman se ponovo seli u Tursku
Engleski velikan je već doneo odluku da Andre Onana nije u planovima za narednu sezonu.
Credit: Luis Loureiro / imago sportfotodienst / Profimedia
Ispala je Benfika posle dvomeča sa Real Madridom iz UEFA Lige šampiona, ali zato iz fokusa javnosti nije ispao potencijalni rasistički incident između Đanluke Prestijanija i Vinisijusa Žuniora.
I ponovo, Žoze Murinjo, trener "orlova", vratio se na situaciju sa stadiona "Da Luž", prilikom čega se osvrnuo i na odnos sa trenerom "los blankosa", Alvarom Arbeloom.
"Volim Alvara Arbelou, vole ću ga i dalje, ali mislim da sam zauzeo pravi stav. Rekao sam da želim da zauzmem takav da ne stajem uz jednu stranu – da ne branim ili napadam. Rekao sam i da ne želim da nosim beli dres Real Madrida ili crveni Benfike u situaciji koja potencijalno može da bude ozbiljna. Savetujem vam da pročitate Deklaraciju o ljudskim pravima. Odbacujem svaku diskriminaciju ili predrasude", rekao je Žoze Murinjo, pa potom naglasio da se vodi pretpostavkom nevinosti:
"Ako se dokaže da moj igrač nije poštovao ove principe, koji su i moji i Benfikini, karijera tog igrača sa trenerom Murinjom i sa Benfikom biće okončana. Nisam naučnik, ali nisam ni neuk. Vodim se pretpostavkom nevinosti i uvek uključujem „šta ako“. UEFA ga je uklonila, nije mogao da igra i nije krenula u pravcu uključivanja „šta ako“. Ukoliko je igrač zaista kriv, neću ga više gledati na isti način, i to je to za mene".
Takođe, podigla se u Portugalu bura oko činjenice da je igrač Benfike, Sidni Kabral, razmenio dres sa Vinisijusom nakon druge utakmice.
"Ne mislim da je dres sporan, ali je mogao da se izbegne. Normalno je da igrači razmenjuju dresove u utakmicama koje obeležavaju njihove karijere, posebno sa igračima sa kojima se poistovećuju i koji su „stratosferskog nivoa“. Ali, mislim da je moglo da se izbegne. Što se tiče toga što nisam bio tu, bilo je frustrirajuće,, ali sam znao da imam spreman tim. Gledao sam utakmicu u autobusu, imao sam četiri ekrana na raspolaganju. Ono što mi je nedostajalo je adrenalin".
A za kraj, Murinjo je govorio i o povezivanju njega i klupe Reala, što sada deluje veoma udaljeno...
"Postoji jedna stvar koju kontrolišem, a to je moja volja. To su i moje emocije. Svi ste profesionalci, ali ponekad dozvolite da vam stvari prođu kroz prste, promaknu vam važni znaci. Nakon utakmica sa Real Madridom, tvrdili ste da sam propustio priliku da se vratim u Real Madrid. Pitali ste me: „Da li je moguće reći ne?“ Da li mislite da bih Florentinu mogao da kažem ne, ako bih želeo da se vratim? Imam mnogo mana, ali da li mislite da sam glup? Bio sam objektivan kada sam rekao da želim da ostanem. Implicirao sam da želim da ostanem, niste hteli da shvatite moju objektivnost. Hoću da ostanem i ispoštujem ugovor sa Benfikom. Ako žele da ga obnovimo, to ćemo i uraditi, nema debate ili rasprave", zaključio je Žoze Murinjo.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
18.02.2026 14: 03
Evropska fudbalska federacija otvorila istragu o rasističkom vređanju Vinisijusa Žuniora.
17.02.2026 23: 06
Brazilac posle gola zbog uvreda odbijao 10 minuta da se vrati na teren, ali bio je meč viner Reala protiv Benfike u Lisabonu 1:0 (0:0), u prvom meču plej-ofa osmine finala Lige šampiona.
06.05.2026 16: 32
Fudbaler Benfike došao i na udar Međunarodne fudbalske federacije.
01.04.2026 21: 40
Teško mu je palo što se sve odrazilo na njemu bliske ljude...
YouTube
pre 20min
YouTube
pre 23min
YouTube
pre 26min
pre 9 minuta 22: 25
Engleski velikan je već doneo odluku da Andre Onana nije u planovima za narednu sezonu.
pre 45 minuta 21: 49
Mladi napadač će dobiti šansu kod portugalskog trenera.
pre 1 sat 20: 36
Natanijel Braun bi trebalo da potpiše petogodišnji ugovor sa Bavarcima.
pre 2 sata 19: 52
Sledeću utakmicu ekipa sa Banovog brda igra u nedelju protiv Olimpije.
Ostavite komentar