Erling Haland novi rekord Liga šampiona | Arena Sport
srb
najnovije
UEFA Liga šampiona

Erling Haland jednim šutem "ubio dve muve": Norveški terminator zadao težak domaći zadatak

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

06.11.2025 14:35
Erling Haland, fudbaler Mančester sitija, postavio novi rekord Lige šampiona Profimedia
Erling Haland, fudbaler Mančester sitija, postavio novi rekord Lige šampiona

Posao napadača je da ulazi u šanse i što ćešće daje golove, ali Erling Haland to tako dobro radi da svako malo sruši ili izjednači neki rekord, što u engleskom fudbalu što u Lgi šampiona. Tako je jednim pogotkom, u ubedljivom trijumfu Mančester sitija protiv Borusije Dortmund (4:1), ove srede uradio dve velike stvari. 

Ne samo što se izjednačio sa legendarnim Portugalcem Kristijanom Ronaldom u broju vezanih mečeva LŠ na kojima je bio strelac (12) već je i postao prvi fudbaler u istoriji elitnog takmičenja kome je pošlo za rukom da, igrajući za tri različita kluba, trese mreže na pet mečeva LŠ u seriji. 

 

 

Sada kao udarna igla Sitija, a pre toga kao centarfor Salcburga i Borusije Dortmund, uspevajući da se u svakom od tih timova završnice akcija vrte oko njega, a kolektivna realizacija najviše zavisi od njegove forme, koncentracije, dobrog ili lošeg raspoloženja... U napadu engleskog kluba i dalje je Bog i batina. 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.