17.05.2023 22:50
(KRAJ) Mančester siti - Real Madrid (4:0): Gvardiola "ponizio" Anćelotija i izborio finale Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Mančester sitija su na "Etihadu" potpuno nadigrali Real Madrid i slavili sa 4:0, pa se tako plasirali u finale Lige šampiona gde će odmeriti snage sa Interom.

Mančester siti - Real Madrid 4:0
/prva utakmica 1:1/

Stadion: "Etihad"

Sudija: Simon Marčinjak (Poljska)

Strelci: Silva u 23. i 37, Militao autogol u 77. minutu

Mančester siti: Ederson - Voker, Dijas, Akanđi - Stons, Rodri, Gundogan (od 79. Marez), De Brujne (od 84. Foden) - Bernardo Silva, Griliš - Haland (od 89. Alvarez)

Real Madrid: Kurtoa – Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga – Modrić (od 63. Ridiger), Kros (od 70. Asensio), Valverde – Rodrigo, Benzema, Vinisijus

(UŽIVO) Mančester siti - Real Madrid /revanš/

17.05.2023. 22:52

KRAJ Mančester siti - Real Madrid 4:0

17.05.2023. 22:48

91. minut: Gol! Alvarez za potpunu katastrofu Reala

Argentinski napadač, koji je zamenio Erlinga Halanda u drugom poluvremenu, Hulijan Alvarez, savladao je Tiba Kurtou i postavio rezultat na 4:0.

17.05.2023. 22:46

90. minut: Igraće se još tri minuta

Simon Marčinjak je odlučio da utakmicu produži za 180 sekundi.

17.05.2023. 22:32

76. minut: Gol! Autogol Militaa za 3:0

Mančester siti je najverovatnije rešio sve dileme oko pitanja pobednika, s obzirom na to da 15 minuta pre kraja utakmice ima prednost od 3:0. Kevin de Brujne je centrirao, a nespretno je reagovao Eder Militao i zatresao sopstvenu mrežu.

17.05.2023. 22:29

73. minut: Fantastična akcija Sitija, prečka čuva Real

Prelepo su kombinovali Erling Haland i Ilkaj Gundogan, nakon čega je Norvežanin izleteo pred Tiba Kurtou. Dobro je šutirao, ali je Belgijanac po ko zna koji put večeras dobro reagovao i odbranio, nakon čega se lopta od prečke odbila van terena.

17.05.2023. 22:23

64. minut: Siti mirno čuva loptu, Real bez šansi

Deluje da je Pep Gvardiola na poluvremenu svojim izabranicima rekao da igraju pametno i da ne srljaju, dok je Karlo Anćeloti sigurno tražio nešto više od svojih, ali trenutno nisu u mogućnosti za tako nešto.

17.05.2023. 22:07

51. minut: Pokušaj Alabe iz slobodnog udarca

Ruben Dijaš je pred svojim kaznenim prostorom oborio Vinisijusa Žuniora i Pavel Marčinjak je dodelio slobodan udarac Realu. David Alaba je raspalio po lopti, ali je Ederson bio dobro postavljen. Bio je to prvi šut u okvir gola za goste.

17.05.2023. 22:02

46. minut: Drugo poluvreme je počelo

Real Madrid ima još 45 minuta da se vrati u meč i preokrene situaciju u svoju korist, što za sada deluje kao nemoguća misija.

17.05.2023. 21:45

Poluvreme Mančester siti - Real Madrid 2:0

Izabranici Pepa Gvardiole posle prvih 45 minuta igre imaju dva gola prednosti, a u oba slučaja strelac je bio Bernardo Silva. Prisustvovali smo pravoj dominaciji "građana", tako da će Real u drugom poluvremenu imati zadatak da stane na noge i pokuša da se vrati u utakmicu.

17.05.2023. 21:37

37. minut: Gol! Bernardo Silva pogađa za 2:0

Maestralno igra Mančester siti i nakon 36 minuta igre ima vođstvo od 2:0. Ilkaj Gundogan je sjajno probio i šutirao levom nogom, ali je Tibo Kurtoa uspeo da interveniše. Međutim, odbitak je pratio omaleni Portugalac i glavom je poslao loptu u mrežu.

17.05.2023. 21:35

34. minut: Projektil Tonija Krosa

Vezista Real Madrida je fenomenalno šutirao sa nekih 20 metara, ali nije imao dovoljno sreće, te je "samo" zatresao prečku.

17.05.2023. 21:24

23. minut: Gol! Bernardo Silva pogodio za 1:0

Mančester siti je naplatio veliku inicijativu i došao do vođstva. Kevin de Brujne je na sjajan način uposlio Bernarda Silvu, koji se izvanredno snašao i rutinski savladao Tiba Kurtou.

17.05.2023. 21:22

22. minut: Kurtoa drži Real u životu

Ponovo je glavom zapretio Erling Haland, ali je golman madridskog kluba, Tibo Kurtoa, maestralno reagovao i otklonio opasnost. Pravo je čudo što Mančester siti i dalje nema vođstvo.

17.05.2023. 21:13

13. minut: Alaba sačuvao mrežu Reala

Mančester siti ne prestaje sa "opsadom" protivničkog gola. Džek Griliš je poslao centaršut ka Erlingu Halandu, čiji je udarac uspeo da odbrani Tibo Kurtoa, a da lopta uđe u gol sprečio je David Alaba.

17.05.2023. 21:07

7. minut: Siti ozbiljno preti

Izabranici Pepa Gvardiole su od samog starta u ozbiljnoj ofanzivi i konstantno opsedaju gol Madriđana. Prvi udarac uputio je Rodri, ali nije bio dovoljno precizan, te je lopta završila pored desne stative.

17.05.2023. 20:58

1. minut: Najvažnijih 90 minuta u dosadašnjem delu sezone za obe ekipe

Pavel Marčinjak je dao znak za izvođenje početnog udarca koji su izveli fudbaleri domećeg tima i krenuli u mirnu izgranju napada.

17.05.2023. 20:23

Poznati su sastavi

17.05.2023. 20:08

Potsetimo se kako je bilo u Madridu

Ostalo je još oko sat vremena do početka revanš meča polufinala Lige šampiona imeđu Mančester sitija i Real Madrida, a ovako je izgledalo pre nedelju dana u Španiji, gde je bilo 1:1.