Napadač Leha hvali Zvezdu | Arena Sport
srb
najnovije
UEFA Liga šampiona

Mikael Išak hvali crveno-bele: Zvezda ima moćan tim, mogli su da nas kazne bilo kad

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.08.2025 10:40
Mikael Išak Profimedia
Mikael Išak

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su sinoć u Poljskoj protiv Leha 3:1 u trećem kolu kvalifikacija za  u Ligu šampiona, pa su tako napravili i veliki korak ka plej-ofu elitnog takmičenja. 

Vladan Milojević i pre utakmice apostrofirao je da najveća opasnost preti od Mikaela Išaka, a upravo se ovaj igrač upisao u strelce za poljski tim.  

Švedski napadač je imao još nekoliko dobrih prilika, ali je odbrana Crvene zvezde uspela da sačuva svoju mrežu i sa lepom zalihom čeka revanš u Beogradu. 

Išak, je posle utakmice pohvalio igru crveno-belih, ali je naglasio i da se njegov tim neće predati na stadionu "Rajko Mitić". 

“U nekim delovima utakmice smo igrali dobro, čak i veoma dobro. Ipak, kada igraš protiv tako jakog protivnika, on te kazni za svaki trenutak slabosti. Jednom smo uspeli da nadoknadimo zaostatak. Drugi put, na našu žalost nismo imali dovoljno snage. U drugom poluvremenu smo imali plan da nastavimo sa dobrom igrom iz završnice prvog dela, ali smo primili gol posle kornera. Moramo da analiziramo šta se tu dogodilo. Uprkos svemu ponosan sam na naš tim. Dali smo sve od sebe“, rekao je Išak za medije u Poljskoj. 

Uprkos minusu od dva gola, Šveđanin veruje u preokret. 

Zvezda je zaista moćna ekipa. Imaju sjajne igrače praktično na svakoj poziciji. Mogli su da nas kazne u svakom trenutku – i to su uradili. Sada moramo da ispravimo detalje u našoj igri. Pokazali smo da znamo da igramo s loptom i još verujemo u prolaz“, poručio je Šveđanin.

Revanš se igra u utorak, 12. avgusta od 21.00, na stadionu Rajko Mitić.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.

Navijači traže odlazak Van Persija: Ovako više ne može...

Vesti iz fudbala

pre 4 sata 23: 14

Navijači traže odlazak Van Persija: Ovako više ne može...

Ove sezone je postalo očito da će se PSV prošetati do titule u Holandiji. Ne samo da "filipsovci" imaju 17 bodova više od drugoplasiranog Fejnorda, nego njihovi najveći rivali ne pokazuju kao da bi mogli sebi da garantuju ni završnicu UEFA Lige konferencije, koja bi po svim merilima morala da bude ispod nivoa fudbala u zemlji lala.