pre 44 minuta 06: 59
Postoje dani kada jednostavno ništa ne polazi za nogom: Zvezdin poraz u Sombatelju (ne)će mnogo boleti
Mora se i može...
Foto Tanjug/ Sava Radovanović
Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Milanu u sredu od 21 čas (TV Arena 1 Premium) u šestom kolu UEFA Lige šampiona.
Na konferenciji za medije su bili prisutni Vladan Milojević i Mirko Ivanić. Trener šampiona Srbije je izjavio kako još uvek ima nekih dilema, kao i da ne može da otkrije da li Ivan Guteša ostati u startnoj postavi.
"Još u ovom trenutku imamo par dilema oko sastava, formacije. Ne mogu da kažem tačno (za Gutešu). Vraćamo se na stadion, biće drugačija utakmica. Profil igrača Milana je drugačiji u odnosu na Inter. Igraćemo drugi put na ovom stadionu, već smo bili, poznato nam je. Ne znam kolika je to prednost", započeo je Milojević.
Na pitanje da li je Rade Krunić spreman da izađe na teren protiv nekadašnje ekipe, Milojević je dao potvrdan odgovor.
"Čim je krenuo sa nama verovatno je spreman. Svi igrači koji krenu, na njih računamo. Još uvek imamo nekoliko dilema jer imamo dosta igrača na raspolaganju, ali i dosta igrača koji su se vratili iz povreda. Videćemo kako možemo da rasporedimo minutažu, a da to ne utiče na igru. Milan je jako dobra ekipa, sa dobrim trenenom. Nema tu pitanja da li nam neko odgovara ili ne."
Mediji u Italiji nisu potcenili Crvenu zvezdu, dok je Paolo Fonseka istakao da se radi o jednoj izuzetno dobroj ekipi.
"Manje-više, koliko sam ispratio, Italija je jedna zemlja koja je iz liga "petice", sa velikom istorijom. Pogotovu u novinarstvu ne vidim potenciranje. Jeftina je fraza reći da je neko potcenjen. Ko je u Ligi šampiona, ne potcenjuje se. Tu se stavlja tačka. Ljudi koji pišu, nema tu nešto da li je potcenjivački gledati prema nekom... Svaka ekipa ima svoj kvalitet, istoriju. Ne vidim razlog zašto bi mogli da potcenjuju Zvezdu na bilo kakav način. U ovom formatu je malo degutantno. Još jednom pokazuje veličinu Italijana u celoj to priči."
Pričao je Milojević i o detaljima koji bi mogli da odluče utakmicu na "San Siru".
"Svaku utakmicu će isti detalji odlučiti. Motivisanost, moramo greške da smanjimo na minimum. Dosta smo puta pričali. Jedan aut, jedan korner, može da reši. Neki faul koji nije trebalo da bude. Takvo je takmičenje. Da li smo u igri? Nisam razmišljao ni od prvog kola tako. Izuzetno sam srećan što igramo ovo takmičenje. Za par godina ćemo biti svesni. Igramo protiv jednog velikog Milana, Intera, Monaka, Štutgarta, Benfike... U zatvorenoj smo ligi, jako je teška. Hoćemo da uživamo, da igramo za nas, da damo sve od sebe. Tražiću da budu disciplinovani, posvećeni, odgovorni. Biće lepa utakmica protiv fantastičnog protivnika."
Na pitanje da li vidi nervozu u redovima "rosonera" srpski stručnjak ističe da ne deli takvo mišljenje.
"Ne vidim nikakvu nervozu kod njih. Milan je Milan. Ovo je jedna sasvim drugačija utakmica. Da li je neko pod pritiskom ili nije... I naši igrači su pod pritiskom. Milan je veliki klub, očekivanja su velika. Gde vidimo šansu? Milan je jedna fenomenalna ekipa u svim linijama. Dosta toga može da odluči. Milan je jako dobra ekipa, trener je jako dobar, iskusan. Njihovi rezultati su do sada pokazivali... Videćemo kako će se odvijati sutra. Očekujem dobru i zanimljivu utakmicu", zaključio je Milojević.
Crvena zvezda nakon pet odigranih kola ima tri osvojena boda i nalazi se na 31. poziciji, dok je Milan na 16. mestu sa devet.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
25.08.2025 17: 52
Još jedan meč crveno-bele deli od plasmana u Ligu šampiona - poslednja prepreka na programu je sutra od 21.00 časova (Arena 1 Premium) kada gostuju kiparskom Pafosu.
20.08.2025 07: 59
Fudbaleri srpskog šampiona su samo jednom u istoriji evrokupova posle poraza na svom terenu prošli dalje.
19.08.2025 23: 20
Trener crveno-belih istakao greške, ali veruje da će njegov tim biti bolji u revanšu.
13.08.2025 00: 46
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona, pošto su večeras na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu odigrali bez pobednika sa Lehom 1:1 (1:0) u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.
pre 45 minuta 06: 59
Mora se i može...
pre 8 sati 23: 05
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
pre 8 sati 22: 49
Urugvajski napadač mogao bi karijeru da nastavi u Turskoj.
pre 9 sati 22: 35
Sudijski konsultat TV Arena sport ocenio suđenje Španca kao veoma dobro.
Ostavite komentar