pre 1 minut 20: 56
(UŽIVO) Partizan - Dubai: Gosti uhvatili priključak, "raspad sistema" Beograđana
Utakmica je na programu od 20 časova uz direktan prenos na Areni 1 Premium.
MN Press
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Slavoljub Srnić smatra da najbolji srpski tim ima šansu da pobedi Štutgart u narednom meču Lige šampiona, kao što je savladala Keln pre sedam godina.
Bivši prvotimac kluba sa stadiona "Rajko Mitić" ne samo da veruje u pobedu, nego čak ima ideju i ko će biti asistent, a ko strelac u duelu protiv tima iz Bundeslige.
"Ako smo pobedili Keln u dva navrata, zašto ne bismo i Štutgart. Biću srećan da se ponovi rezultat iz 7. decembra 2017. godine, a neka Rodić asistira Ivaniću", rekao je Srnić za klupski sajt crveno-belih.
Srnić je bio strelac jedinog gola na meču u kom je Crvena zvezda 2017. godine pobedila Keln u Beogradu i tako izborila nokaut fazu Lige Evrope.
"Reč je o utakmici koja je možda čak i najviše obeležila lično moj period u Zvezdi. Sigurno da ću se uvek sećati svega što je vezano za, ne samo meč sa Kelnom, već čitav period proveden u klubu. Sezona 2017/18 je bila kamen temeljac za sve naredne uspehe. Keln smo pobedili dva puta, u Nemačkoj je Ričmond Boaći postigao gol, dok sam ja bio precizan na Marakani za evropsko proleće. Oba duela smo odigrali odlično".
Prema Srbićevim rečima navijači će ponovo biti 12. igrač crveno-belima, kao što su bili pre sedam godina kada je pobeđen Keln.
"Bilo je veoma hladno, sećam se da je teren na određenim delovima bio beo od mraza. Međutim, pred punom 'Marakanom' hladnoća nama nije smetala, čak je nismo osećali. Ubeđen sam da će tako biti i ovoga puta, te da ćemo se zajedno sa zvezdašima radovati posle utakmice, kao naša generacija nakon Kelna. Zvezda je zaslužila da obraduje navijače pobedom u najkvalitetnijem takmičenju u Evropi. Idelna prilika je da se to upravo desi protiv Štutgarta", izjavio je Srnić.
Meč između Crvene zvezde i Štutgarta je na programu u sredu, 27. novembra (18.45) uz direktan prenso na kanalu TV Arena 1 Premium, a crveno-beli trenutno zauzimaju 35. mesto na tabeli Lige šampiona bez osvojenih bodova, dok ih nemački tim na 27. poziciji ima četiri.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
28.11.2024 13: 29
Napadač Štutgarta analizirao tok i uzroke teškog stradanja "šbaba" na stadionu "Rajko Mitić".
27.11.2024 22: 40
Crveno-beli u Beogradu dobili 11 od 20 mečeva protiv nemačkih klubova.
27.11.2024 22: 20
Mladi čuvar mreže crveno-belih dugo će pamtiti debi na evropskoj sceni, kao akter velike pobede nad Štutgartom.
27.11.2024 22: 02
Crvena zvezda je savladala Štutgart 5:1 (2:1) u petoj rundi Lige šampiona.
pre 1 sat 19: 20
Menadžer "svarka" ističe da radi najbolje u intersu kluba, i da nema nameru da se povuče.
pre 3 sata 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 5 sati 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
pre 5 sati 15: 21
Krilo Crvene zvezde bi trebalo da ode u Emirate na pozajmicu do kraja sezone.
Ostavite komentar