Zvezdi mnogo gubi ako ne udje u Ligu šampiona | Arena Sport
srb
najnovije
UEFA Liga šampiona

Zvezdin veliki izazov: Prolaz u Ligu šampiona nosi 18,62 miliona evra i šest koeficijent bodova

komentari (0)

Autor: Sašo Ilijoski

26.08.2024 17:30
Vladan Milojević zna koliko je veliki ulog u sredu MN Press
Vladan Milojević zna koliko je veliki ulog u sredu

Fudbaleri Crvene zvezde imaju u sredu šta da dobiju, a i šta da izgube ako ne pobede Bodo Glimt (sreda, 21.00, TV Arena 1 Premium) i ne plasiraju se u UEFA ligu šampiona. Sam plasman u elitno novo takmičenje ne donosi samo više novca nego obično (18,62 miliona evra), već i osam utakmica, četiri puta pun stadion, marketing. I veoma važno, bodove za UEFA koeficijent. Umesto dosadašnjih četiri, svaki klub koji se plasira u grupnu fazu dobija šest bodova.

Prolaz protiv Bodo Glimta donosi crveno-belima jedno 30 miliona evra, plus minumum šest UEFA bodova koliko su izgubili od 2019/20! Obaveza crveno-belih je da ove sezone osvoje 10 bodova kako bi ostali među TOP 50 klubova po koeficijentu i za narednu. U ovu su ušli kao 50. sa koeficijentom 40,000.

 

 

Uz to, Crvena zvezda bi plasmanom u UEFA ligu šampiona žreb u četvrtak posmatrala iz trećeg šešira. Kompjuter bira protivnike sam, crveno-beli bi dobili dve ekipe iz najjačeg šešira, dve iz drugog, dve iz svog trećeg i dve iz četvrtog šešira. Kompjuter bi odredio po četiri domaćinstva i gostovanja. Svaka pobeda u grupnoj fazi donosi 2,1 milion evra, a remi 700.000 evra. Plasman u osminu finala obezbediće osam najuspešnijih po broju bodova, ekipe od 9. do 24. mesta igrale bi plej-of (11/12 i 18/19 februar 2025) za plasman u osminu finala.

 

 

Ispadanje u plej-ofu za Crvenu zvezdu znači evropsku jesen u UEFA Ligi Evrope. Za plasman bi dobili 3,63 miliona evra, kao i tri boda za koeficijent UEFA. 

Žreb u petak dočekali bi u drugom šeširu, takođe bi im kompjuter dodelio osam rivala, format isti kao u UEFA ligi šampiona, ali zarada baš skromna. Pobeda nosi 630.000 evra, remi 210.000 evra.

Sve je jasno kao dan. Igrači Zvezde i trener Vladan Milojević su na potezu.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).