(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Barselona - PSŽ 1:4, Borusija D - Atletiko M 4:2

16.04.2024 22:59
Slavlje igrača Barselone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Slavlje igrača Barselone

Večeras saznajemo prva dva polufinalista UEFA Lige šampiona. Barselona je zasijala u gradu svetlosti, donela iz Pariza trijumf od 3:2, a na "Monžuiku", stadionu u Barseloni koji koriste ove sezone jer se njih Kamp Nou renovira tu prednost žele da sačuvaju pred Pari sen Žermenom koji će sve učiniti da ispravi propušteno iz Francuske.

U sudaru dva giganta sve je moguće, zvezde poput Pedrija, Rafinje, Levandovskog, mladog Jamala mogu jednim potezom da reše meč, a šta tek reći za Kilijana Mbapea, Osmana Dembelea, te Kolo Muanija, mladog Barkole i ostalih asova ekipe Luis Enrikea. Neizvesnot je zagarantovana, ljubotelji fudbala i gledaoci TV Arena sport (21.00, TV Arena 1 Premium) će sigurno uživati.

Ne tako atraktivan, ali sigurno ništa manje dinamičan, intenzivan i neizvestan duel očekuje se na "BVB stadionu" u Dortmundu, gde će "milioneri" želeti da pokriju "jorgandžije", nadoknade gol minusa iz Madrida i prođu u polufinale.

Prvi duel je bio pun kontrasta, Atletiko je nadigrao goste iz Nemačke u prvih 45 minuta, vodio 2:0, da bi se u nastavku povukao i na kraju jedva sačuvao pobedu jer su igrači Borusije pogađali okvir gola.

Barselona - Pari sen Žermen 1:4 (1:1)

Stadion: Monžuik.
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija).
Strelci: Rafinja u 12. za Barselonu, a Dembele u 40, Vitinja u 54, Mbape u 61. minutu iz penala i 89. za PSŽ.
Crveni karton: Arauho (Barselona) u 29. minutu.

BARSELONA: Ter Štegen - Kanselo (od 82. Žoao Feliks), Arauho, Kubarsi, Kunde - Pedri (od 61. Tores), De Jong (od 82. Fermin), Gundogan - Rafinja, Levandovski, Jamal (od 34. I. Martinez).

PARI SEN ŽERMEN: Donaruma - Hakimi, Markinjos, L. Ernandez, Nuno Mendes - Vitinja, Fabian Ruiz (od 77. Asensio), Zair-Emeri (od 80. Ugarte) - Dembele (od 88. Kolo Muani), Mbape, Barkola (od 77. Li).

Borusija D. - Atletiko M. 4:2 (2:0)

Stadion: BVB Arena.
Sudija: SLavko Vinčić (Slovenija).
Strelci: Brant u 34, Matsen u 39, Fulkrug u 71, Sabicer u 74. za Borusiju, a Humels u 49. (autogol) i Korea u 64. minutu za Atletiko.

BORUSIJA DORTMUND: Kobel - Rijerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Sabicer, Emre Džan - Adejemi (od 66. Bajno-Gitens), Brant (od 90. Rojs), Sančo (od 86. Ozdžan) - Fulkrug.

ATLETIKO MADRID: Oblak - Molina (od 46. Barios), Vicel, Himenez, Ermoso, Azpilikueta (od 46. Rikelme) - Markos Ljorente, Koke, De Pol (od 84. Niguez) - Morata (od 46. Korea), Grizman.

(UŽIVO) UEFA Liga šampiona, revanši 1/4 finala: Barselona - PSŽ, Borusija D - Atletiko M

16.04.2024. 22:55

Kraj: Barselona - PSŽ 1:4

Kraj meča, PSŽ je un polufinalu posle pobede od 4:1.

16.04.2024. 22:54

Kraj: Borusija D. - Atletiko M. 4:2.

Kraj: Borusija D. - Atletiko M. 4:2. Nemci su u polufinalu.

16.04.2024. 22:52

89. minut: GOOOL! Vodi PSŽ 1:4, strelac Mbape

Kontra PSŽ-a, posle gužve i greške odbrane Katalonaca (Kunde) Kilijan Mbape sa pet metrara postiže ključni pogodak.

16.04.2024. 22:50

87. minut: Sebičnost Levandovskog

Oteo je Levandovski loptu na 30 metara od gola, imali su Katalonci "četiri na tri", ali Poljak je odlučio da šutira i bio izblokiran.

16.04.2024. 22:43

81. minut: Fulkrug je mogaoi sve da reši

Fulkrug je mogao sve da reši u Dortmundu, šutirao je pravo u golmana Oblaka.

16.04.2024. 22:36

73. minut_ Šansa Levandovskog, Donaruma brani

Donaruma je odbranio udarac Levadovskog, a Markinkjos intervenisao ispred Toresa.

16.04.2024. 22:35

72. minut: PSŽ kontroliše meč, Barselona bez prilika

PSŽ demonstrira klasu sa igračem više, Barselona se grčevito brani.

16.04.2024. 22:33

74. minut: GOOOL! Vodi Borusija 4:2, strelac Sabicer

Novi blic-krig Borusije, Sabicer pogađa za 4:2.

16.04.2024. 22:31

71. minut: GOOOL! Vodi Borusija 3:2, strelac Fulkrug

Ponovo Borusija vodi, strelac je Fulkrug i ponovo je ukupan skor izjednačen.

16.04.2024. 22:25

64. minut: GOOOL! Atletiko izjednačava na 2:2, strelac Anhel Korea

Zlatna je izmena Anhel Korea, doneo je izjednačenje Atletiku na 2:2.

16.04.2024. 22:24

61. minut: GOOOL! Vlodi PSŽ 1:3, strelac Mbape iz penala

Kilijan Mbape je pogodio sa bele tačke, vodi PSŽ 3:1.

16.04.2024. 22:22

59. minut: Penal za PSŽ

Kanselo je startovao na Dembelea i napravio penal. PSŽ ima šansu.

16.04.2024. 22:20

57. minut: Korea promašuje zicer za Atletiko

Mogao je Atletiko do 2:2, Korea je sma krenuo ka golmanu i šutirao pored stative.

16.04.2024. 22:18

55. minut: Stativa Gundogana

Mogla je Barselona do 2:2, Gundogan je pogodio stativu. A, trener Ćavi Ernandez je šutnuo reklamu i zaradio crveni karton.

54. minut: GOOOL! Vodi PSŽ 1:2, strelac Vitinja

PSŽ je naplatio ofanzivu, Vitinja je sa 17 metara pogodio sam ugao.

16.04.2024. 22:14

52. minut: Veliki promašaj Fabijana Ruiza

Mogao je PSŽ do prekreta, Fabijan Ruiz je promašio gol sa sedam-osam metara.

16.04.2024. 22:13

49. minut: Dve prilike za PSŽ

Imao je dve prilike PSŽ, prvo je šut Hakimija jedva odbranio ter Štegen, a zatim se Barkola spetljao na pet metara i slabo šutirao.

16.04.2024. 22:09

49. minut: GOOOL! Atletiko smanjuje na 2:1, strealc Humels (autogol)

Atletiko je ekspresno smanjio prednost domaćina i doveo meč u egal. Autogol je postigao Mats Humels.

16.04.2024. 22:02

Počela su druga poluvremena u Dortmundu i Barseloni

Počela su druga poluvremena u Dortmundu i Barseloni. Trener Atletika je izveršio tri izmene, poslao je na teren Koreu, Rikelmea i Bariosa.

16.04.2024. 21:51

Kraj poluvremena: Barselona - PSŽ 1:1

Kraj na Monžuiku. Barselona je bila bollja u prvih 29 minuta, vodila je, a onda je Arauho isključen a Dembele izjednačio.

16.04.2024. 21:50

Kraj poluvremena: Borusija - Atletiko 2:0.

Borusija je nadigrala Atletiko i golovima Branta i Matsena vodi 2:0, nadomestila je 1:2 iz Madrida.

16.04.2024. 21:43

40. minut: GOOOL! PSŽ izjednačava na 1:1, strelac Dembele

PSŽ je bvrzo iskoristio igrača više, sterlac je bio Osman Dembele.

16.04.2024. 21:42

39. minut: GOOOL! Vodi Borusija 2:0, strelac Matsen

Duplira prednost Borusija protiv Atletika, strelac Matsen.

16.04.2024. 21:37

34. minut: GOOOL! Vodi Dortmund 1:0, strelac Brant

Dortmund dolazi do vođstva, Brant je iskosa oprobao udarac i prevario Oblaka.

16.04.2024. 21:32

29. minut: Crveni karton za Arauha, Barselona sa igračem manje

Imaće Barselona igrača manje, Arauho je kao poslednji igrač oborio Barkolu na samoj ivici šesnaesterca. Opravdano dodeljen crveni karton, PSŽ ima igrača više.

16.04.2024. 21:29

28. minut: Ter Štegen brani zicer Mbapea

Preti PSŽ dva puta za 60 sekundi, prvo je udarac Mbapea odbranio Ter Štegen, a zatim je Kunde izblokirao prvu zvezdu Parižana.

16.04.2024. 21:26

23. minut: Barselona vodi i opasnija po gol Donarume

PSŽ ima veći posed lopte, vrši stalni presnig, ali Barselona je ta koja vodi i opasnija je po gol Donarume.

16.04.2024. 21:25

23. minut: Dortmund napada, nema gola

Polovina prvog dela na BVB Areni u Dortmundu. Domaćin ima daleko veći posed, napada, imao je veliki zicer preko Sabicera, dva udarca Branta i Adejemija, ali gola nema. Atletiko je imao jednu, ali veliku priliku Morate.

16.04.2024. 21:23

20. minut: Levandovski preko prečke

Robert Levandovski igra odlično u polju, a našao se i u velikoj prilici. Na visini penala je sebi stvorio prostor, ali izostao je pravi udarac. Loptu je poslao preko prečke. Velika prilika...

16.04.2024. 21:19

17. minut: Pokušaj Mbapea

PSŽ napada, ali ne stvara šanse. Posle kornera, usledio je centaršut i pokušaj Mbapea glavom. Preko prečke.

16.04.2024. 21:15

12. minut: GOOOL! Vodi Barselona 1:0, strelac Rafinja

Kontra Barselone, sjajan prodor Jamala, asistencija i onda laka realizacija Rafinje. Njegov treći gol protiv PSŽ-a u ovom dvomeču.

16.04.2024. 21:11

8. minut: PSŽ presingom pokušava da dođe u prednost

Velika borba na Monžuiku. PSŽ presingom pokušava da dođe do tranzicije i gola, Barselona za sada bez većih grešaka, ali i bez ofanzivnih akcija.

16.04.2024. 21:13

5. minut: Morata promašio zicer

Alvaro Morata je mogao da donese prednost Atletiku. Posle pasa Grizmana glavom, krenuo je od centra sam ka golmanu, prebacio ga ali promašio gol.

16.04.2024. 21:08

3. minut: Šta nije dao Sabicer?

Borusija je napraviula sjanu kontru, Adejemi je idealno uposlio Sabicera koji je trebalo sa pet metara samo da proseldi loptu u mrežu, Oklevao je i bio izblokiran.

16.04.2024. 21:00

Počele su utakmice u Barseloni i Dortmundu

Počele su utakmice u Barseloni i Dortmundu. Barselona ima prednost od 3:2 protiv Bajerna, Atletiko Madird je u Nemačku stigao sa prenošću od 2:1.

16.04.2024. 20:14