Real Madrid na 122. rođendan razočarao navijače, ali stigao do četvrtfinala

06.03.2024 23:02
Vinisijus Žunior je izvukao Real Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Vinisijus Žunior je izvukao Real

Real Madrid je prošao u četvrtfinale UEFA Lige šampiona na italijanski način - katenaćom. Lajpcig je i na "Santijagpo Bernabeu" bio bolji rival, imao je mnogo više prilika, ali će žaliti za šansama Luija Opende, mada se časno oprostio od elitnog takmičenja - 1:1 (0:0). Dvomeč je, ispostavilo se, presudio gol Brahima Dijaza u Nemačkoj, a navijači, javnost u Španiji imaće mnogo toga da kritikuju u odlukama trenera Karla Anćelotija.

Real Madrid je danas slavio 122. rođendan i navijači su očekivali spektakl u to ime. A, u prvih 45 minuta u neverici su gledali poznate igrače ali neki sasvim drugi tim. Trener Karlo Anćeloti odlučio se da zatvori vezni red i da proba da iskoristi brzinu i veštine Vinisijusa Žuniora. A, dobio je jednu konfuziju i četiri prilike Lajpciga od kojih je Lui Openda morao bolje da završi dve.

Navijači su opravdano ispratili i igrače i trenera Reala zvižducima, jer samo zahvaljujući golmanu Luninu (odbranio udarac Simonsa) i neefikasnosti Belgijanca Opende prednost iz Nemačke nije bila anulirana.

Reagovao je Anćeloti na pauzi, očekivano je nesnađenog Kamavingu zamenio Rodrigom i dobio u napadačkom delu iako je LAjpcig ostao na visokom presingu i pretio. Lui Openda je morao u 48. minutu da bolje iskoristi grešku golmana Lunina, ali nije imao svoje veče. Zato je Real iz perfektne kontre u 65. minutu obradovao navijače. Kros je presekao loptu, Belingem je sačekao da Vinisijus Žunir uđe između defanzivaca. Usledio je dobar pas i još bolji završetak Brazilca.

Međutium, brzi odgovor Lajpciga, gol Vilija Orbana glavom posle samo tri minuta, uveo je meč ponovo u neizvesnost.

Lajpcig je pokušavao da stigne do preokreta, šutirao su Openda, Olmo, Henriks, Poulsen. Na kraju je Olmo pogodio i prečku u nadoknadi, što je bila slika i prilika dvomeča. Lajpcig se isprsio, Real je na kvalitet prošao, ali ova prikazana igra daleko je od Reala kakvog svi očekuju.

Real Madrid - Lajpcig 1:1 (0:0)

Stadion: Santijago Bernabeu.
Sudija: Davide Masa (Italija).
Strelac: Vinisijus Žunior u 65. za Real, a Orban u 68. minutu za Lajpcig.

REAL MADRID: Lunin - Karvahal, Načo, Ridiger, Mendi - Kamavinga (od 46. Rodrigo), Čuameni, Kros (od 77. Modrić), Valverde - Belingem (od 85. Hoselu), Vinisijus.

LAJPCIG: Gulaši - Henrihs, Orban, Lukeba, Raum - Haidara (od 90. Kampl), Šlager (od 85. Elmas), Simons, Olmo - Šeško (od 85. Baumgartner), Openda (od 77. Poulsen).