(VIDEO) Bavarci anulirali zaostatak iz Rima i eliminisali Lacio za četvrtfinale Lige šampiona

05.03.2024 22:52
Fudbaleri Bajerna iz Minhena Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Fudbaleri Bajerna iz Minhena

Fudbaleri Bajerna iz Minhena obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona, posle pobede nad Lacijom u revanšu dvomeča, koji je večeras odigran na "Alijanc areni". Nemački velikan anulirao je gol zaostatka iz Rima i ubedljivom igrom pred svojim navijačima bezecovao mesto u završnici takmičenja, gde će ove sezone juriti sedmi trofej - 3:0 (2:0).

Prema prikazanoj igri, stiče se utisak da su Rimljani došli u Minhen da sačuvaju rezultat iz prvog meča. Delovalo su potpuno letargično večeras na obe strane terena. Naravno, delom je i zbog sjajne igre Bavaraca, koji su konstantno imali kontrolu lopte. A, kada se sve sabere, ovo je i potpuno realan rezultat. Štaviše, nemački tim mogao je da postigne i još koji pogodak - imao je čak 24 šuta ka golu rivala, ali se Lacio ipak "izvukao" sa malom razlikom.

Prvo poluvreme odigrano je u nešto slabijem ritmu sve do završnice istog. Pravo niotkuda Imobile je imao jednu dobru priliku u 36. minutu, kada je nakon odbitka, mogao glavom da zatrese mrežu Bavaraca. Da bi nakon tog trenutka, Bajern "prestao da taktizira". Igrači nemačkog tima krenuli su u potpunu ofanzivu i za svega nekoliko minuta, anulirali razliku iz Rima golovima Kejna i Milera - 2:0.

U 66. minutu, Kejn je postigao i drugi gol na utakmici i sa šestim pogotkom u sezoni, izvojio se na listi najboljih strelaca takmičenja. Do kraja utakmice su potom Miler i Sane imali još dve dobre prilike za Bajern, ali nije bilo promene rezultata. Na kraju, ubedljiva i zaslužena pobeda Bavaraca za 12 četvtfinale Lige šampiona u poslednjih 13 sezona.

Narednog protivnika u četvrtfinalu saznaće na žrebu, koji je zakazan za 15. mart.