
pre 12 sekundi 21: 29
Denver odmah ugasio glasine: Braunu 125 miliona za pet godina!
Previše znači Nagetsima...
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola bio je oduševljen atmosferom na "Marakani", ali i igrom dvojice mladih igrača Mika Hamiltona i Oskara Boba, koji su golovima ukrasili pobedu nad Crvenom zvezdom.
Sezonom u Evropi je zadovoljan, jer je Siti prvi put osvojio maksimalnih 18 bodova u UEFA Ligi šampiona.
"Sezonom sam veoma zadovoljan, plasirali smo se u nokaut fazu, pokazali smo mnogo mladih igrača, zaradili smo novac. Zvezda je veoma dobar tim, agresivan, ali svaka pobeda je dobra, važna", istakao je Gvardiola za TV Arena sport.
Pohvalio je Hamiltona, ali više Oskara Boba.
"Bob je odigrao izuzetan meč, ne samo što je postigao gol. On i Hamilton su posle golova bili jako stabilnji u igri. Zadovoljan sam obojicom".
Atmosfera na "Marakani" je opravdala očekivanja Španca, koji je sa Barselonom već bio akter jednog meča 1996. godine protiv Crvene zvezde.
"Atmosfera je za mene bila očekivano izuzetna, publika je sjajna, razume fudbal", rekao je menadžer Sitija.
On je potom na konferenciji za medije pohvalio i Kalvina Filipsa i Rika Luisa.
"Stariji igrači su pomogli mlađima da pobedimo. Tako je bilo protiv Lutona, sada isto, nadam se da će tako biti i u sledećim mečevima. Filips ima samopouzdanje, siguran je bio penaldžija i ceo meč je odigrao na visokom nivou. Luis ima tek 18 godina, može da pokrije nekoliko pozicija, a jako je dobar u oba smera", istakao je Gvardiola.
Menadžer engleskog kluba je dobio pitanje novinara da li je tokom igračke karijere imao ponudu Crvene zvezde dok je bio u Kataru.
"Ne sećam se", rekao je Gvardiola, koji je potom napustio konferenciju za medije.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
30.01.2025 14: 00
Trener Mančester sitija svestan lošeg trenutka "građana", ali ne pada mu na pamet da ustukne pred mogućim rivalima u Ligi šampiona.
23.01.2025 11: 08
Trener engleskog kluba svestan veličine i prirode krize "građana".
13.12.2024 09: 14
Nekadašnji as Junajteda ne vidi kraj mukama šampiona Engleske koji je u poslednjih 40 dana izgubio sedam mečeva i primio 21 gol.
12.12.2024 10: 38
Mančester Siti pretrpeo je još jedan poraz u Ligi šampiona, ovog puta od Juventusa koji ih je savladao sa 2:0.
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
pre 26 minuta 21: 04
Srpski trener više neće sedeti na klupi popularnog ruskog kluba.
pre 55 minuta 20: 35
Bivši fudbaler Zvezde nije uspeo da se dogovori oko produžetka ugovora sa klubom iz Poljske.
pre 1 sat 19: 39
Brazilski fudbaler sve nezadovoljniji statusom u madridskom klubu.
pre 2 sata 19: 20
Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde igraće 30. oktobra zaostalu utakmicu trećeg kola Mozzart bet Superlige Srbije, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Ostavite komentar