pre 7 minuta 21: 11
Nemaju ni trunku ljudskosti u sebi: FIFA donela šokantnu odluku, ovome se zaista niko nije nadao
Sramna odluka svetske fudbalske krovne organizacije.
Menadžer Mančester sitija Pep Gvadriola govorio je na konferenciji za medije pred utakmicu sa Crvenom zvezdom, a istakao je i da je neverovatno da je selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić još uvek prisutan na velikoj sceni.
Zvezda sutra od 18.45 u poslednjem kolu G grupe Lige šampiina dočekuje branioca titule dok će se u drugom meču grupe sastati Lajpcig - Jang Bojs.
"Za sada smo srećni gde smo, igramo protiv jednog istorijskog kluba, imao je svojevremeno sjajne igrače, Siniša Mihajlović i mnogi drugi, bili su šampioani Evrope, Srećni smo što smo ovde da branimo prestiž i da završimo ono što smo započeli na početku grupne faze", rekao je Gvardiola na konferecniji, pa dodao:
"Moraću da promenim nešto u veznom redu, jer mi fale neki igrači. Moraćemo da se adaptiramo na novu situaciju. Izgubili smo jednu utakmicu u poslednjih šest, sedam, nije to velika prednost. Uglavnom smo dobro igrali, a to je ono što želimo. Navikli smo sebe i navijače na pobede, a to je suština. Neću da nam pobede budu šamar. Spremni smo za sutra i pokušaćemo da pobedimo ovaj klub. Ovo je institucija, a mi hoćemo da je pobedimo. Pritisak je uvek prisutan. Ovo je poslednja utakmica u grupi, moramo biti u stanju da pobedimo".
O timu i postavi koja će sutra početi duel na stadionu "Rajko Mitić".
"Pripremili smo utakmicu i naravno da ćemo zameniti neke igrače, na svaka tri dana smo imali utakmice, to je naporno. Radujem se što će sutra imati šansu da igraju neki igrači koji su igrali manje".
Govorio je i o Svetislavu Pešiću, sa kojim je često bio u kontaktu dok je vodio Bajern, budući da je selektor Srbije tad bio trener košarkaše sekcije minhenskog kluba.
"Neverovatno je kako je Pešić i dalje prisutan na velikoj sceni, sa tom energijom. Dao je Barseloni prvi evropski trofej u košarci. Bili smo u kontaktu kada sam bio u Bajernu, sada nisam više sa njim u kontaktu, ali ako može da vidi ovu konferenciju, želim da ga pozdravim, poželim sve najbolje. Znam da je napravio veliki rezultat na Svetskom prvenstvu, to je bilo neverovatno. Uprkos godinama i dalje ima veliku energiju, velika je legenda i velike stvari je uradio sa mnogim klubovima", izjavio je Gvardiola.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
10.06.2023 23: 52
Jedan od najboljih fudbalera Mančester sitija, Kevin de Brujne, govorio je za "BT Sport" nakon osvajanja Lige šampiona i pobede nad Interom od 1:0.
19.05.2026 22: 26
Arsenal je posle duge 22 godine ponovo na krovu Engleske Premijer lige! Mančester siti je kiksnuo i remizirao 1:1 na gostovanju Bornmutu, pa su "tobdžije" iskoristile rasplet 37. kola i stigle do šampionske titule u Premijer ligi.
08.04.2026 11: 00
Posle 40. trofeja Pepa Gvardiole u karijeri za 18 godina povela se ista polemika i poređenja sa dostignućima Ser Aleksa Fergusona i sa druge strane Karla Anćelotija.
09.12.2025 20: 26
Menadžer Sitija se potrudio da španskim slengom omogući novinarima dobar naslov pred duel sa Realom.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 4 sata 16: 47
Mladenović doneo izjednačenje "lalama" u poslednjim trenucima meča.
pre 4 sata 16: 30
Izabranici Gordana Petrića u niskom startu pred prvu utakmicu u Velsu.
pre 5 sati 15: 52
Ekipa sa Banovog brda igra sutra od 19.00 časova prijateljsku utakmicu protiv Olimpije.
pre 6 sati 14: 34
Novi trener kluba iz Humske 1 i ekipa od danas treniraju podno Alpa.
Ostavite komentar