
pre 13 minuta 09: 50
Luis Enrike pred finale sa Čelsijem: Želimo da uđemo u istoriju
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
Polako se bliže mečevi odluke u Ligi nacija za fudbalsku reprezentaciju Srbije. "Orlovi" u četvrtak putuju u Cirih, gde ih dan kasnije očekuje duel protiv Švajcarske, a onda u ponedeljak, 18. novembra i susret protiv Danske u Leksovcu, uz direktne prenosa oba deela na TV Arena sport.
Igrači selektora Dragana Stojkovića imaju šansu da pobedama sačuvaju status učesnika elitne divizije najmlađeg reprezentativnog takmičenja pod okriljem UEFA, a Mihailo Ivanović smatra da u tome i mogu da uspeju.
"Dobro se osećam, neka povreda je ostala iza mene, spreman sam i naravno motivisan da sa saigračima dobro treniram i odgovorim svim obavezama. Očekivanja su uvek najveća kada trenirate i igrate sa igračima koji su na ozbiljnom nivou, zbog toga mislim da možemo da ostvarimo pobede u obe utakmice. Biće teško naravno, ali sa igračima koji imaju takav karakter i mentalitet, verujem da imamo jako velike šanse da ostanemo u ovoj najjačoj diviziji Lige nacija", izjavio je Ivanović za sajt Fudbalskog saveza Srbije.
Momak koji je ovog leta prešao u londonski Milvol očekuje da će u Cirihu biti mnogo teže nego u Leksovcu, kada su reprezentativci Srbije uspeli da savldajau Švajcarce.
"U Leskovcu smo imali publiku koja nam je dala dodatnu snagu i motiv, pomogla nam je da dođemo do cilja. Nadam se da ćemo u Cirihu izaći na teren kao da igramo pred našim navijačima, da ćemo da odigramo jednu dobru utakmicu i vratimo se kući sa tri boda."
Govoreći o toj podršci u Leksovcu, Ivanović je naglasio da veruje kako će i protiv Danske on i njegovi saigrači imati vetar u leđa sa tribina koji će im pšomoći da se ostvari prva pobeda nad Skandinavcima od 1990 godine.
"Nisam znao za taj podatak, ali znam da sigurno nećemo biti ravnodušni u tom meču, verujem da ćemo pred našom publikom pokazati da nam je mesto u najjačoj diviziji Lige nacija. Na Evropskom prvenstvu smo igrali protiv njih, nedostajao nam je taj gol, istina postigli smo ga, ali nam je bio poništen. Nadam se da sada za njih neće biti te sreće", rekao je Ivamović, a zatim pričao i o konkurenciji na svojoj poziciji, gde igraju Aleksandar Mitrović. Dušan Vlahović i Luka Jović:
"Dosta može da se nauči, svi su mi uzor, to su najbolji naši napadači, pogotovo Mitrović koga sam pratio, uostalom moj prvi gol u Čempionšipu proslavio sam na njegov prepoznatljiv način. Mnogo, mnogo mogu da naučim od njih. Gledam njihove utakmice, ako ne u direktnom prenosu, kasnije obavezno pogledam učinak i golove".
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
23.03.2025 20: 23
U odustvu Aleksandra Mitrovića kapitensku traku u selekciji Srbije tokom dvomeča protiv Austrije je poneo Predrag Rajković koji sigurnim intervencijama prokrčio put "orlovima" ka pobedi.
21.03.2025 21: 26
Fudbaleri Srbije iznenada su dobli sobodno pre podne dan uoči revanš utakmice baraža za ostanak u elitnoj diviziji Lige nacija protiv Austrije koja je na programu u nedelju od 18.00 časova na stadionu Crvene zvezde (TV Arena 1 Premium).
20.03.2025 23: 05
Kapiten "orlova" odbranio je zicer u 90. minutu i sačuvao je remi u Beču
20.03.2025 22: 54
Strelac za Srbiju srećan je zbog prvenca u dresu Srbije.
pre 13 minuta 09: 50
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
pre 33 minuta 09: 30
U VAR sobi biče: Ivan Bebek iz Hrvatske, Bastijan Dankert iz Nemačke i Tatijana Guzman iz Nikaragve.
pre 1 sat 08: 50
Ukoliko do promene ne dođe, očekuje se da Notingem forest zauzme Palasovo mesto u Ligi Evrope.
pre 11 sati 22: 35
Brazilski fudbaler Žair Kunja novi je igrač Notingem Foresta, saopštio je danas engleski klub.
Ostavite komentar