
pre 6 minuta 20: 10
Lazetić "poslao" Slovenca Soklera u Radnički 1923
Slovenački napadač stigao u Kragujevac na pozajmicu iz škotskog Aberdina.
Najbolji strelac reprezentacije Srbije, Aleksandar Mitrović vrlo dobro se seća oba meča protiv Švajcaraca. U Rusiji mu sudije nisu svirale čist penal, a pre toga je napadač „orlova“ na asistenciju Tadića postigao i vodeći gol već u 5. minuta.
Strelac je bio Mitrović protiv Švajcaraca i u Kataru, čak je i golom Vlahovića, Srbija povela sa 2:1, ali je onda usledio preokret. Golovima Emboloa i Frojlera, „sajdžije“ su slavile sa 3:2.
„Davali smo dosta golova ranije, a sada se malo okrenulo. Nadam se da ćemo napraviti balans i uspeti i jedno i drugo sada. Mi igramo bez pet ili šest igrača, ali utakmica kao i svaka druga, teška. Švajcarci imaju dobre pojedince. Bilo bi dobro da pobedimo, uz gol bilo bi perfektno. Kad ekipa igra dobro onda dođu šansa i golovi“, rekao je Aleksandar Mitrović.
Da li je Španija recept kada da odigrate i protiv Švajcarske?
„Fenomenalna utakmici, taktički perfektna sa Špancima. Nedostajalo je i malo sreće da je dobijemo. Dobro smo izgledali, iz polukontre i kontre opasno. Visio je gol u vazduhu. Odigrati tako dobru utakmicu protiv prvaka Evrope je fenomenalno. A, pričalo se da ćemo primiti tri do četiri gola, ali smo pokazali da ovaj tim ima kvalitet, i kako bismo trebali da izgledamo u budućnosti“.
Kakav su ostavili utisak na vas novi igraču u reprezentaciji?
„Sve momci koji su zaslužili poziv u reprezentaciju. Motiv za sve njih počev od Maksimovića. Igraju dobro, standardni su, zaslužili su da budu ovde. Imaju potencijala. Mentalitet je taj koji će da prelomi, koji odlučuje kako će igrači izgledati u nastavku karijeri.
Bojkot, da li ga je bilo ili ne prethodnog meseca?
„Svašta se priča i piše zbog klikova, znam ko sam i šta sam! Znam koliko sam dao i dajem sebe reprezentaciji, meni je bitno da selektor i ljudi u FSS, kao i narod znaju šta je istina. Imao sam problema sa povredom, vukao sam je dugo, hteo sam da se u potpunosti oporavim i to je to. U reprezentaciji sam 12 godina, svi mogu d vidim koliko sam utakmica propustio, ne bih da se pravdam. Tu sam i spreman sam da pomognem ekipi“, jasan je Mitrović.
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
Bogdan Bogdanović je zvanično završio EuroBasket 2025 zbog rupture zadnje lože. Košarkaški savez Srbije (KSS) je saopštio da će kapiten, u dogovoru s Los Angeles Clippersima, nastaviti lečenje u SAD. Iza sportskog gubitka krije se i finansijska priča.
Prelazni rok leta 2025 ostaće zapamćen kao najskuplji u istoriji. Ukupna potrošnja klubova na globalnom nivou premašila je 8,8 milijardi evra, čime je srušen raniji rekord, a Engleska Premier liga sama je prešla granicu od 2,6 milijardi evra.
Bundesliga je postala prva velika evropska fudbalska liga, koja je deo prava za prenose uživo dodelila kreatorima sadržaja
EuroBasket 2025 koji se igra u Letoniji, Kipru, Finskoj i Poljskoj, umesto klasičnog pitanja favorita, stavlja u prvi plan svoj zvezdani potencijal i finansijsku snagu zvezda na terenu.
pre 9 sati 11: 06
Iskusni napadač dobio nagradu "dijamantsku loptu" za sve što je uradio za srpski fudbal.
14.06.2025 20: 00
Samo igrači koji tokom cele karijere igraju fudbal na vrhunskom nivou, znaju koliko je teško dostići neke brojke i oboriti rekorde kao što je pošlo za rukom Aleksandru Mitroviću, rekao je direktor A reprezentacije Srbije Stevan Stojanović.
10.06.2025 22: 52
Sledeću utakmicu Srbija igra u septembru protv Letonije, a onda i Engleske,
10.06.2025 21: 12
Srpski napadač do sada je postigao 61 gol u dresu reprezentacije.
pre 6 minuta 20: 10
Slovenački napadač stigao u Kragujevac na pozajmicu iz škotskog Aberdina.
pre 48 minuta 19: 28
Srbija se sprema za duel sa Turskom koji će odlučiti pitanje prvog tima na tabeli A grupe Evropskog prvenstva u košarci.
pre 1 sat 18: 21
Vezni igralč Milana posle sedam godina ponovo dobio poziv u nacionalni tim.
pre 4 sata 16: 05
Nema dileme da se radi o jednom od najvećih fudbalera crno-belih svih vremena.
Ostavite komentar