pre 4 sata 00: 46
Rođendan Nikole Jokića: Dan kada je košarka dobila genija
Na današnji dan rođen je Nikola Jokić, igrač koji je tiho, ali sigurno promenio lice NBA lige i izgradio reputaciju jednog od najboljih igrača moderne ere
Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)
Danijel Maldini postao je treći predstavnik porodične loze u seniorskoj fudbalskoj reprezentaciji Italije, jer se ime mladog napadača našlo na spisku kandidata za oktobarske mečeve "azura" u Ligi nacija.
Selektor Lučano Spaleti prepoznao je potencijal centarfora Monce i odlučio da ga uvrsti u konkurenciju za duel protiv Belgije, 10. oktobra, odnosno meč s Izraelom, četiti dana posle.
A, od njega samog najviše zavisi da li će nastaviti stopama oca Paola i dede Ćezara, odnosno dostići profesionalne visine legendarnih kapitena selekcije sa Apeninskog poluostrva.
Što na tom nivou, što u klupskoj kategoriji, jer su njegov tata i još stariji Maldini ostavili neizbrisiv trag u Seriji A i dresu s državnim grbom, a o njihovim igrama se i danas priča.
Dvadesetdvogodišnji Maldini ponikao je u Milanu, da bi ovog leta, nezadovoljan minutažom i statusom u slavnom klubu sa "San Sira" prešao u Moncu. Od početka prvenstva dao je i namestio po jedan gol, a odigrao je osam utakmica.
Najmlađi Maldini jedan je od četvorice špiceva, jer su osim njega pozive dobili Moize Ken, Đakomo Raspadori i Mateo Retegi, a samo treniranje u nacionalnom fudbalskom centru, odnosno hodanje ispred fotografija čuvenih predaka, nazvao je "lepim osećajem".
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
13.02.2026 10: 10
Baš kao i Srbija, selekcija Grčke se nije plasirala na predstojeće Svetsko prvenstvo.
13.02.2026 09: 45
Završnica grupne faze rezervisana je za novembar. Srbija će 13. novembra ugostiti Nemačku u meču koji bi mogao direktno da odlučuje o plasmanu, dok će 16. novembra gostovanjem u Grčkoj biti spuštena zavesa na grupnu fazu.
13.02.2026 08: 40
Utakmice grupe A2 počeće nakon Svetskog prvenstva i trajaće do sredine novembra, a Srbija će imati priliku da se suprotstavi jakim evropskim timovima i potvrdi status u elitnoj diviziji.
13.02.2026 08: 20
Iako je Holandija ozbiljan rival, Nemačka je kako pišu tamošnji mediji izbegla takozvanu "grupu smrti", pošto su Engleska i Norveška, koja je u odličnoj formi, smeštene u druge grupe elitne Lige A.
pre 5 sati 23: 03
Prvi mečevi drugog dana plej-ofa za osminu finala UEFA Lige šampiona doneli su golove, preokrete i veliko iznenađenje na severu Evrope.
pre 5 sati 22: 59
Protraćili su trijumf protiv najgore ekipe ovogodišnjeg izdanja Premijer lige...
pre 5 sati 22: 55
Revanš utakmice plej-ofa igraju se 24. i 25. marta.
pre 6 sati 22: 45
Ovog vikenda "rosoneri" igraju protiv Parme, dok će Komo u goste Juventusu.
Ostavite komentar