pre 17 minuta 10: 42
Argentina piše novu fudbalsku bajku: Još jedna pobeda deli je od večnosti
Selektor Skaloni i Mesi su blizu da se upišu u istoriju svetskog fudbala, a za to im je potrebno da pobede Španiju u finalu Mundijala.
Tanjug/AP Photo/Scott Heppell
Prvi mečevi novog izdanja Lige nacija doneli su mnogo uzbuđenja, a zauvek će večerašnji izlazak na teren pamtiti Kristijano Ronaldo i fudbaleri San Marina.
Kapiten Portugala je u pobedi svog tima nad Hrvatskom postigao drugi gol za domaći sastav, što je bio njegov 900. pogodak u profesionalnoj karijeri. On je nakon postignutog gola pao na kolena i zaplakao od sreće, a na kraju se radovao i uspehu svog tima na startu takmičenja.
Pored njega, prve zvezde večerašnjih mečeva Lige nacija su i fudbaleri San Marina koji su uspeli da ostvare tek drugu pobedu na nekoj zvaničnoj utakmici. Prvi put su pobedili davne 2004. godien na prijateljskom meču protiv Lihtenštajna, a večeras su ponovo trijumfovali nad istim rivalom za veliko slavlje u ovoj maloj zemlji.
Utakmicu sa najviše golova odigrali su Škotska i Poljska, navijači su mogli da vide mnogo neizvesnosti i zanimljivog fudbala uz pet postignutih golova.
Gosti su imali prdnost od dva gola, domaćin je uspeo da stigne, čak je bio i opasniji, a onda je u debeloj sudijskoj nadoknadi nakon što je Nikola Zelevski pogodio sa bele tačke
Divizja, A, Grupa 1
Portugal – Hrvatska 2:1 (2:1)
/Dalo 7, Ronaldo 34 – Daloag41/
Škotska – Poljska 2:3 (0:1)
/Glimur, MekTomini - Zimanski 8, Levanodvski 44 p, Zelevski 90p/
Divizija 4, Liga 1
Azerbejdžan – Švedska 1:3 (0:0)
/Dadašov 82 – Isak 65, 71, Gukore 80p/
Estonija – Slovačka 0:1 (0:0)
/Suslov 70/
Liga C, grupa 3
Belorusija – Bugarska 0:0
Severna Irska – Luksenmburg 2:0 (2:0)
/Padi 11, Belard 17/
Liga D, Lgrupa 1
San Marino – Lihtenštajn 1:0 (0:0)
/Sensoli 53/
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
19.11.2024 10: 47
Pobedom u Lihtenštajnu 3:1, selekcija San Marina je ušla u C Diviziju UEFA Lige nacija.
17.11.2024 14: 38
Portugalci neće računati na Kristijana Ronalda, Pedra Neta, Bernarda Silvu i Bruna Fernandeša.
16.11.2024 10: 44
Uz dva gola došao sa Portugalijom do svoje 132. reprezentativne pobede.
06.09.2024 14: 41
Kristijano Ronaldo govorio posle pobede nad Hrvatskom na startu Lige nacija.
pre 36 minuta 10: 24
Uoči utakmice generacije...
pre 10 sati 00: 15
Kapiten Partizana, Vanja Dragojević karijeru nastavlja u Rendžersu, nezvanično saznaje TV Arena sport. Crno-beli su, prema našim informacijama, prihvatili poslednju ponudu kluba iz Glazgova, a transfer bi trebalo da iznosi oko 5.500.000 evra, uz moguće dodatne bonuse koji će biti poznati po ozvaničenju posla.
pre 12 sati 22: 25
Pre njega u klub je stigao i iskusni vezni fudbaler Damjan Krajišnik. Reč je o igraču sa bogatim superligaškim iskustvom, dobro poznatom domaćoj fudbalskoj javnosti po nastupima za Mladost iz Lučana, Metalac, Radnički iz Kragujevca i Železničar iz Pančeva.
pre 13 sati 21: 35
Sala i pilot Dejvid Ibotson poginuli su kada se mali avion kojim su putovali srušio u Lamanš u noći između 21. i 22. januara 2019. godine. Argentinski 28-godišnji napadač putovao je iz Francuske ka Velsu nakon što je iz Nanta prešao u Kardif u transferu vrednom 15 miliona funti.
Ostavite komentar