pre 8 minuta 22: 37
(VIDEO) Lids "otkinuo" bod Čelsiju u Londonu, Njukasl slavio protiv Totenhema kao gost
"Svrake" ostvarile važnu pobedu u Premijer ligi, dok su "plavci" ponovo razočarali svoje navijače.
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bs
Fudbalska reprezentacija Srbije okuplja se ovog ponedeljka u Kući fudbala u Staroj Pazovi, a selektor Dragan Stojković je pre priče o novom ciklusu Lige nacija pričao o neuspehu na Evropskom prvenstvu.
Iskusni stručnjak je još jednom izneo stav da je u Nemačkoj doživljen rezultatski neuspeh i odgovornost za to je preuzeo na sebe potpuno stavši u zaštitu igrača.
"Osećam obavezu da se vratim na Evropsko prvenstvo i na neuspeh koji smo imali. Mi smo kao odgovorni ljudi, a ja kao prvi, napravili analizu do najmanjih detalja šta je sve uticalo da imamo neuspeh. Cilj je bio da se kvalifikujemo i nedostajalo nam je samo da postignemop gol na dve utakmice u kojima smo odigrali nerešeno. Istina je da nam je nedostajalo nešto malo i moramo da pronađemo način da to promenimo", rekao je Stojković i dodao:
"Da je bilo grešaka na svim nivoima, bilo je, pre svega mojih, ali u fudbalu je suština u tome da se greške uočavaju i da se reše. Pre tri godine kad sam preuzeo reprezentaciju stanje nije bilo dobro, a mi smo uspeli da napravimo pobedničku grupu ljudi koja je uspela da ostvari rezultat. To su igrači koji su najzaslužniji za rezultate, a njih sam ja birao i, dakle, nisam pogrešio kad sam ih birao."
Stojković se dotakao i odnosa koju je javnost mala prema njemu i nacionalnom timu nakon povratka iz Nemačke:
"Između toga da budem vređan i toga da vređam, ja prihvatam ovu prvu opciju jer u mom karakteru nije da ja vređam. Mislim da uopšte to nije bilo loše u Nemačkoj, igrali smo EP posle 24 godine, a sam odlazak na EURO je uspeh za nas. Pominjao se i taj moj izveštaj na 'samo' osam strana, a to je zapravo bio premilinarni izveštaj, dok je kasnije usledila duža verzija. Ali nema veze mi verujemo u to što radimo i nadam se da ćemo u budućnosti biti bolji, a pojedine kritike nisu na mestu", rekao je selektor.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
14.03.2025 11: 25
"Orlovi" će se boriti za opstanak u elitnoj diviziji evropskog fudbala, a prvi meč igraće 20. marta u Beču, dok je revanš zakazan tri dana kasnije u Beogradu.
18.11.2024 20: 24
Selektor, Dragan Stojković je pred početak meča govorio na licu mesta za TV Arena sport gde je istakao kako smatra da su naši fudbaleri imali dovoljno vremena da se odmore za meč odluke.
16.11.2024 14: 24
Strateg A ttima Srbije veruje da "orlovi" mogu iz Leskovca u četvrtfinale fudbalske Lige nacija.
14.11.2024 17: 49
"Prezadovoljan sam kako su momci radili ovih par dana. Verujem da će to biti dobro izdanje Srbije sutra", rekao je naš selektor.
pre 8 minuta 22: 37
"Svrake" ostvarile važnu pobedu u Premijer ligi, dok su "plavci" ponovo razočarali svoje navijače.
pre 2 sata 20: 28
Klub ioz Džede je spreman da ponudi trogodišnji ugovor vredan čak 72 miliona evra.
pre 3 sata 19: 32
Poraz od Mančester sitija udaljio je Liverpul od željenog četvrtog mesta Premijer lige, koje bi mu naredne sezone obezbedilo učešće u UEFA Ligi šampiona.
pre 4 sata 18: 01
Obišla je nedavno Crvena zvezda crno-bele na tabeli, ali kad je reč o individualnim priznanjima, večiti su u egalu.
Ostavite komentar