UEFA Liga konferencije

09.08.2023 22:15
Gent duboko zagazio u plej-of Lige konferencije, AEK I Makabi iz Tel Aviva moraju ispočetka Guliver

Fudbaleri Genta mogli bi se već nazvati izvesnim učesnicima plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, jer je teško zamisliti da mogu ispustiti ogromnih pet golova vođstva posle prvih 90 minuta duela sa Pogonom - 5:0 (4:0).

I, obrnuto, ma koliko je "lopta okrugla" i "svi danas igraju fudbal", ni mašta nije dovoljna da se iskonstruiše ubedljivija pobeda nedoraslog poljskog tima u revanšu sledećeg četvrtka. Prosto, svi rezultatski faktori su na strani belgijske ekipe, čijim igračima je bilo dovoljno 45 minuta da ubiju u pojam protivnika.

Preciznije, Nigerijcu Giftu Emanuelu Orbanu i Belgijancu Hugu Kujpersu. Prvi je golmana gostiju savladao u 13, 36. i 64. minutu, na asistencije (redom) De Sarta, Kumsa i Honga, dok je njegov kompanjon iz špica to učinio u smiraj prvog poluvremena (40, 45+1). Oba puta po principu "sam svoj majstor".

Večeras je još jedan od 32 para početo svoju bitku za prolazak u predvorje trećeg po jačini UEFA klupskog takmičenja, samo što u dvoboju AEK-a i Makabija iz Tel Aviva nije bilo slavljenika - 1:1 (0:0). Nije manjkalo šansi, ali jeste šuteva u centar mete. Put do mreže pronašli su samo Izraelac Džonatan Kohen, za vođstvo gostiju u 64. minutu, te Francuz Imad Faraj za sastav iz Larnake (80), u čijoj zadnjoj liniji se nalazi i bivši sprski reprezentativac Nenad Tomović.