Železničar Pančevo Radomir Koković Braga Liga konferencije izjava nema predaje borba | Arena Sport
srb
najnovije
UEFA Liga konferencije

Koković veruje uprkos teškom žrebu: Železničar će biti hrabar i borben protiv Brage logo sponzor

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

17.06.2026 16:13
Radomir Koković Starsport
Radomir Koković

Fudbaleri Železničara iz Pančeva nisu imali sreće na žrebu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto će se za plasman u narednu rundu boriti protiv portugalske Brage, jednog od najjačih timova u takmičenju. Klub iz Pančeva dobio je protivnika koji je pre samo nekoliko meseci igrao polufinale Lige Evrope, ali trener Radomir Koković poručuje da njegov tim neće odstupiti od svog prepoznatljivog stila igre.

"Izvukli smo verovatno najkvalitetniju ekipu u takmičenju. Braga je igrala polufinale Lige Evrope pre dva meseca i ne treba trošiti reči o njihovom kvalitetu. Železničar će biti sve ono što je bio i prethodne sezone, hrabar, borben i prepoznatljiv. Uradićemo sve da dostojno reprezentujemo našu ligu i našu zemlju", rekao je Koković.

Slično razmišlja i sportski direktor Pančevaca Bojan Šaranov, koji smatra da klub može da napreduje samo ukoliko se suočava sa najjačim mogućim protivnicima.

"Veliki izazov za sve nas i sjajna prilika da se odmerimo sa jednom od najvećih portugalskih ekipa. Objektivno, reč je o timu koji dugi niz godina nastupa u evropskim takmičenjima, a prošle sezone stigao je do polufinala Lige Evrope. Priželjkivao sam jakog protivnika kako bismo videli kako veliki klubovi funkcionišu i kako bi naši igrači dodatno sazreli. Da bismo napredovali kao klub, moramo da igramo protiv najjačih ekipa. Mislim da ćemo, bez obzira na ishod, kroz ove utakmice porasti kao klub. Sa kim god da igramo, nastupićemo viteški i sportski. Pripremaćemo se da dočekamo utakmice na najbolji mogući način, a uz znanje i malo sreće možemo da ostvarimo dobar rezultat", poručio je Šaranov.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.