pre 2 sata 23: 30
Lacio posle drame i penala u polufinalu Kupa Italije
Fudbaleri Lacija izborili su plasman u polufinale Kupa Italije pošto su nakon velike borbe i penal-serije savladali Bolonju sa 2:1 (1:1), posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.
Nakon što je ostao bez pobede i u svojoj trećoj utakmici na klupi Budućnosti, Nenad Lalatović izneo je utiske posle remija sa moldavskim Milsamijem (0:0) rekavši da će podgorička ekipa svim silama pokušati da pobedi u revanšu za sedam dana i dođe do mesta u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija gde ih kasnije čeka eventualni dvomeč sa Virtusom iz Milana.
Budućnost je prethodno eliminisana u kvalifikacijama za Ligu šampiona od jermenske Noe (1:0, 2:2) pa je podgorički tim nastavio put na međunarodnoj sceni kroz treći rang takmičenja. Sinoć je bila dobra prilika da se savlada ekipa koja je moldavsko prvenstvo prošle sezone završila na prvom mestu tabele, ali, nažalost, na "teškom terenu Pod Goricom" nije bilo raspoloženih strelaca, pa se meč završio onim najmanje popularnim rezultatom.
Evo šta je imao Lalatović da kaže posle utakmice.
"Gotovo je samo prvo poluvreme, da smo večeras pobedili i 2:0 bilo bi još teže tamo. Igrači su dali maksimum, ispunili ono što sam tražio od njih, ali nismo imali mirnoću u završnom pasu i udarcu. Mislim da smo zaslužili da postignemo bar jedan gol i pobedimo, ali nismo uspeli. Bitno je da nismo ni primili gol, u revanšu ćemo probati da odigramo još bolje, da više trčimo", rekao je Lalatović.
U finišu meča su se na grčeve žalili Ilja Serikov i Ognjen Gašević, a na povredu Adnan Orahovac.
"Malo me čudi da su naša dva igrača hvatali grčevi, to me je iznerviralo, ali je jako teško vreme bilo. I ja sam sav u goloj vodi, a samo sam se kretao pored aut-linije. Teška je bila utakmica za obe ekipe. Hvala publici na divnoj podršci, nadam se da ćemo pobediti u revanšu."
Na pres konferenciji pred utakmicu sa Milsamijem Lalatović je rekao da ne bi dolazio u Budućnost da je znao kakva je situacija u klubu, ali je sada stavio tačku na to. U revanšu će imati još jednu opciju na terenu jer je istekla suspenzija Ivanu Bulatoviću koji je u revanšu sa Noom, dobio dva žuta kartona za dva minuta.
"Bulatović se vraća, naivno je dobio crveni karton. Neću više da pričam o problemima, rekao sam šta sam imao, biće sve to bolje i bolje. Budućnost je veliki klub, izaći će iz svakog problema, a bitno je da se igrači što je bolje moguće oporave i da damo sve od sebe da prođemo u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija."
U finišu su šansu dobili omladinski reprezentativci Danilo Vukanić i Andrej Camaj.
"Ja ne gledam da li neko ima 16 ili 36 godina. Ko kako radi, tako i zasluži. Ne gledam da li ubacujem mladog ili starijeg igrača, ubacujem ga po potrebi i po tome kako je zaslužio, kako je trenirao prethodne sedmice. Verujem u mlade igrače i da će zajedno sa iskusnim odigrati taktički dobru utakmicu, pobediti i proći u 3. kolo", zaključio je Lalatović.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
22.08.2025 18: 40
Uputio je uvredljive komentare na račun sudija na meču između Budućnosti i Arsenala iz Tivta.
18.08.2025 20: 37
Srpski stručnjak je Budućnost vodio na ukupno sedam mečeva (četiri u Evropi i tri u prvenstvu), a upisao je samo jedan trijumf - na startu domaćeg šampionata protiv Jezera.
09.08.2025 19: 54
Inače, srpski stručnjak neće sedeti na klupi Budućnosti u meču sa Nikšićanima.
07.08.2025 12: 30
Budućnost će u nedelju u drugom kolu dočekuje Sutjesku.
pre 2 sata 23: 30
Fudbaleri Lacija izborili su plasman u polufinale Kupa Italije pošto su nakon velike borbe i penal-serije savladali Bolonju sa 2:1 (1:1), posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.
pre 2 sata 23: 18
Fudbaleri Liverpula upisali su važnu pobedu u 26. kolu Premijer lige, pošto su na gostovanju savladali Sanderlend rezultatom 1:0. Meč na "Stadionu Svetlosti" dugo je bio tvrd i zatvoren, ali je jedan detalj u nastavku bio dovoljan da odluči pobednika.
pre 3 sata 23: 00
Real Sosijedad je napravio veliki korak ka finalu Kupa kralja pošto je u prvom meču polufinala slavio na gostovanju Atletik Bilbau sa 1:0.
pre 3 sata 22: 43
Bajern Minhen je rutinski odradio posao u četvrtfinalu DFB Pokala i savladao Lajpcig sa 2:0, obezbedivši plasman među četiri najbolja tima takmičenja.
Ostavite komentar