pre 8 minuta 18: 53
(VIDEO) Gubitak titule se ne prašta: Legendarni Irac napustio Budimpeštu
Ljubav je trajala godinu i po dana.
Žreb parova drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije nije bio nimalo blagonaklon prema Novom Pazaru, jer je evropski debitant, sa statusom nepovlašćenog, naleteo na Jagjeloniju. Trećeplasirani tim poslednjeg fudbalskog šampionata Poljske i četvrtfinalistu poslednjeg izdanja LK.
Pa, opet, u klubu iz grada na dve reke nisu pogli glave na vesti dobijene iz Niona. Naprotiv, obećavaju borbu svim silama, a kolektivni stav na tu temu javnosti je preneo generalni sekretar Fikret Međedović.
"Protivnik je poput svega ostalog što nam se kao klubu konstantno dešava. Poljska Jagjelonija – nije moglo teže, ali nismo ni navikli da idemo lakim putevima ili da nam nešto lagano dođe. Aposlutno ćemo se potruditi da osvetlamo obraz Novom Pazaru i Srbiji", izjavio je Međedović iz švajcarskog Niona za Mozzart Sport.
U Novom Pazaru pamte duele Jagjelonije sa našim TSC-om, u šesnaestini finala trećeg po jačini UEFA takmičenja 2024/25, kada su Poljaci eliminisali ekipu iz Bačke Topole ukupnim rezultatom 6:2.
"Bilo bi bezobrazno da kažem da ćemo osvetiti TSC, ali probaćemo da nama i klubu iz Bačke Topole priuštimo taj užitak. Olakšavajuća okolnost je što ćemo najpre biti domaćini jer ćemo znati na čemu smo. Poljacima mogu samo da poručim da ih čeka paklena atmosfera u Novom Pazaru i svih 10.000 ljudi na stadionu", najavljuje Međedović.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
11.04.2026 12: 00
Srbija naredne sezone gubi 9,500 bodova i ako klubovi ne nadomeste ta gubitak sledi još veći pad, možda ispod 30. mesta na UEFA rang listi po koeficijentima za sezonu 2028/29.
16.01.2026 10: 42
Osam pobednika ove runde pridružiće se timovima koji su u ligaškom delu takmčenja bili od prvog do osmog mesta: Strazbur, Rakov, AEK Atina, Sparta, Rajo Valjekano, Šahtjor, Majnc i AEK Larnaka.
04.08.2025 08: 50
Plasman u grupnu fazu Lige konferencije donosi minimum tri miliona evra, uz dodatne prihode od TV prava, ulaznica i marketinga. Partizan je poslednji put igrao evropsku jesen 2022. godine.
01.08.2025 09: 00
Jagelonija je slavila i u revanšu sa 3:1, a strelac za Pazarce bio je Abdulahi u 85. minutu.
pre 9 minuta 18: 53
Ljubav je trajala godinu i po dana.
pre 33 minuta 18: 29
Nakon dve sezone bez trofeja, vreme je za promene u Real Madrida.
pre 37 minuta 18: 25
Najtrofejniji srpski fudbalki kolektiv proslavlja 37. titulu u istoriji kluba, devetu uzastopnu, kao i šestu duplu krunu u kontinuitetu.
pre 53 minuta 18: 09
Trener fudbalera Novog Pazara Nenad Lalatović saopšio je danas da će napustiti klub na kraju sezone.
Ostavite komentar