Bez iznenađenja u Ligi konferecije, Olimpijakos nadigrai Stankovićev Ferencvaroš, Šturm potvrdio pobedu protiv Slovana

Autor: Kosta Simetić

22.02.2024 22:54
Ajub El Kabi i Rodinei slave gol Olimpijakosa Tanjug/Zsolt Czegledi/MTI via AP
Ajub El Kabi i Rodinei slave gol Olimpijakosa

Fudbalera Olimpijakosa pobedili su i na gostovanju Ferencvaroš 1:0 (1:0) i tako se plasirali u osminu finala Lige konferencija.

Pirejci su identičnim rezultatom slavili i u prvoj utakmici na svom terenu, ali su tu pobedu morali da odbrane i u Budimpešti.

Iako je stadion "Grupama Arena" bio ispunjen do poslednjeg mesta, Ferencvaroš nije uspeo da na krilima sjajne podrške sa tribina preokrene zaostatak iz prvog meča.

Ključni momenat odigrao se u poslednjim sekundama prvog poluvremena kada je posle VAR provere sudija Klermon Turpan video da je Semi Me igrao rukom i Francuz je pokazao na belu tačku, a penal je realizovao Ajub El Kabi, inače strelac i na prvom meču.

Ferencvaroš je u nastavku imao inicijativu, ali nije uspeo da uradi nešto više na ovoj utakmici.