UEFA Liga konferencije

Slovan imao sve u svojim rukama, Bazel posle penala slavio u Bratislavi

16.03.2023 22:06
Slovan imao sve u svojim rukama, Bazel posle penala slavio u Bratislavi Tanjug/Martin Baumann/TASR via AP

Fudbaleri Bazela plasirali su se četvrtfinale Lige konferencija pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Slovan iz Bratislave.

Posle uvodnih 45 minuta bilo je 2:0 za domaćine, golove su postizali Abubakar i Kucka, ali se onda u drugol delu sve preokrenulo.

Kalafiori je u 53. minutu smanjio na 2:1, a uzbuđenje je dostiglo vrhunac u 93. kada je Amdouni švajcarskom timu doneo produžetke.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, te smo na pitanje ko ide u četvrtfinale odgovor dobili posle jedanaesteraca.

Na penal ruletu srećniji, bolji i prbraniji bili su gosti. Realizovali su sva četiri udarca sa bele tačke, a njihov golman, Marvin Hic, uspeo je dva od tri puta da zaustavi pokušaje fudbalera Slovana i tako izraste u heroja Bazela.