UEFA Liga konferencije

UEFA Liga konferencije: Moćni Andrija Živković pokorio Frankfurt i omogućio PAOK-u osminu finala

30.11.2023 23:12
Nils Nkunku (Ajntraht) i Andrija Živković (PAOK) Tanjug/Arne Dedert/dpa via AP
Nils Nkunku (Ajntraht) i Andrija Živković (PAOK)

Moćan je Andrija Živković ove sezone. Ajntraht je dočekao PAOK u direktnom okršaju za prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala Lige konferencije i upoznao srpskog reprezentativca koji je golom pokorio Frankfurt 2:1, odveo svoj tim u osminu finala a Nemce poslao u plej-of.

Još ranije je bilo jasno da su oba kluba obezbedila proleće u Evropi, ali je bitna razlika da li će to biti u plej-ofu ili direktno među 16 najboljih u takmičenju. U baraž sa nekim iz Lige Evrope će na kraju Ajntraht. Zasluženo jer je PAOK slavio u oba direktna duela.

Frankfurt je zanemeo prvi put u 55. minutu kada je poljski defanzivac Tomaš Kendzjura iskoristio nesporazum u odbrani domaćih. Ajntrahtov odgovor je usledio posle samo tri minuta kada je Marmuš izjednačio golom glavom. Konačnu presudu je potpisao Andrija Živković u 73. minutu kada je bio na pravom mestu da odbijeni šut Tomasa pretvori u gol i pobedu.

Nordsjeland igra nestvarno, Dušan Tadić i igrači Fenerbahčea nisu znali šta ih je snašlo u Danskoj pa su brojali do šest - 6:1.