UEFA Liga Evrope

Monako nastavlja borbu za titulu: Brest izgubio pred svojim navijačima

19.02.2023 17:07
Monako nastavlja borbu za titulu: Brest izgubio pred svojim navijačima Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla

Fudbaleri Monaka pobedili su Brest u gostima 2:1 (1:0) u 24. kolu francuskog prvenstva i nastavili borbu za titulu.Iako su gosti bili izraziti favoriti u ovom duelu, izabranici Erika Roja, koji se nalaze u opasnoj zoni, uspešno su parirali tokom većeg dela susreta. Međutim, kvalitet Monaka je preovladao, a ekipa sa severa Francuske je nakon početka januara izgubila i drugi uzastopni meč u domaćem šampionatu.

Uprkos nešto većoj inicijativi Monaka u prvih 45 minuta, gosti su do prednosti došli tek u finišu poluvremena, a strelac je bio Golovin, svojim petim pogotkom u sezoni. Domaćin je od tog trenutka krenuo u ofanzivu i pokušao da iskoristi umor rivala, koji je pre tri dana imao težak susret sa Leverkuzenom u Ligi Evrope.

Međutim, nešto otvorenija taktika, dala je više prostora ekipi iz Kneževine da kreira šanse i dođe u priliku za novi pogodak, a to se upravo dogodilo u 73. minutu, kada je prednost udvostručio Boadu. Ipak, Brest je do kraja uspeo da dođe do počasnog pogotka u režiji Le Duarona, ali ne i da izbegne 12. poraz u sezoni.

Monako je na kraju uspeo da dođe do tri boda i sada ima 50, sedam manje od vodećeg Pari Sen Žermena, koji je danas slavio protiv Lila, golom Lea Mesija iz slobodnog udarca u nadoknadi vremena. Sa druge strane, Brest je ostao na 16. poziciji sa 20 bodova.