pre 22 minuta 00: 32
NCAA uzdrmala Evroligu: Kvin Elis među najplaćenijim košarkašima sveta
Sent Džons dovodi Kvina Elisa za basnoslovan ugovor, cifra koja ga stavlja iznad Vezenkova i odmah iza Micića i Nana na evropskoj listi zarada.
Credit: David Catry / imago sportfotodienst / Profimedia
Dinamo je bio na pragu senzacije u Belgiji, ali je posle epske drame i produžetaka Genk izborio plasman u osminu finala Lige Evrope. Na kraju Genk - Dinamo Zagreb 3:3 (1:3, 0:1).
Delovalo je da je evropska priča za Dinamo završena još u Zagrebu, ali su "modri" u revanšu protiv Genka odigrali meč sezone, a posle 90 minuta igre bilo je 3:1. Anulirali su zaostatak gosti, izborivši produžetke u dramatičnom plej-ofu nokaut faze Lige Evrope. Ipak, to na kraju nije bilo i dovoljno za slavlje.
Od prvog minuta bilo je jasno da Dinamo nije došao sa belom zastavom. Ekipa je visoko pritiskala i pokušavala da nametne ritam, a već u četvrtom minutu Bakrar je prvi zapretio udarcem sa ivice šesnaesterca. Nedugo zatim usledio je i slobodan udarac sa oko 18 metara, ali je odbrana Genka uspela da neutrališe opasnost.
Najzreliju priliku u uvodu meča imao je ponovo Bakrar u 16. minutu, kada je posle dobrog centaršuta Stojkovića zahvatio loptu na drugoj stativi, ali je lopta otišao pored gola. Genk je prvi put ozbiljnije zapretio u 19. minutu, a potom i sredinom poluvremena kada je Hejmans ostao sam u kaznenom prostoru, međutim, Dominik Livaković je sjajno intervenisao i sačuvao mrežu.
Dinamo je nastavio da napada. U 30. minutu Goda je oduzeo loptu na sredini terena, sjurio se ka golu i snažno šutirao, ali je prečka spasila domaće. Kako se poluvreme bližilo kraju, pritisak gostiju postajao je sve jači.
Nagrada je stigla u nadoknadi vremena. Posle velike greške golmana Genka, Bakrar je presekao jednu loptu, snašao se u teškoj situaciji gotovo iz mrtvog ugla preciznim udarcem pogodio za 0:1. Dinamo je na odmor otišao sa golom nade.
Drugo poluvreme počelo je šokom za goste. U 50. minutu Belgijanci su izradili akciju po levoj strani, Sor je dobio prostor i šutirao, a lopta je prošla ispod Livakovića za 1:1. Činilo se u tom trenutku da se scenario iz prvog meča ponavlja i da Dinamu izmiče tlo pod nogama.
Ipak, odgovor je stigao brzo. U 56. minutu Vidović je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a Stojković preuzeo odgovornost. Sigurnim udarcem vratio je prednost Dinamu – 1:2.
Utakmica je potom ušla u fazu otvorene borbe. Genk je pretio preko Ita i Hejmansa, ali je Livaković sa nekoliko izvanrednih intervencija održavao Dinamo u igri. Posebno se istakao u 61. minutu kada je fantastično zaustavio zicer posle brze kontre domaćih.
A onda trenutak odluke u regularnom delu. Igrao se 76. minut kada je Stojković prihvatio loptu na više od 20 metara, prebacio je na levu nogu i raspalio projektil pod prečku za 1:3. Gol koji je utišao stadion i potpuno vratio Dinamo u dvomeč.
Do kraja susreta Genk je pokušavao da izbegne produžetke, ali su napadi domaćih ostajali bez konkretne završnice.
Moralo se u produžetke. A, tamo čini se više strpljenja i sreće imali su domaći. Nikolas Satlberger je u 101. minutu odlično dodao loptu do Ita koji se našao u dobroj poziciji. Japanac je šutirao, a lopta je na putu do gola pogodila gostujućeg igrača Peresa Vinlefa i zavgršila je u mreži Dinama - 2:3.
Sve je krenulo nizbordo po Dinamo jer je u 103. minutu "pocrveneo" Luka Stojković, koji je bez mnogo rezona ošamario Smetsa, pa je tako tim iz Zagreba do kraja sa igračem manje morao da juri i minus od jednog gola.
Posle prave drame, Genk je uspeo da mirno privede meč kraju, a tačku na dramatičan duel stavio je Hejmans. Ovo je ujedno bila i potvrda plasmana u osminu finala Lige Evrope.
Liga Evrope, osmina finala
Četvrtak
(1:2) Ferencvaroš - Ludogorec 2:0 (2:0)
/Kaničovski 14, Zakarijasen 30/
(2:2) Plzenj - Panatinaikos 1:1 (1:1) - penalima 3:4
/Spacil 62 - Tete 9/
(3:1) Štutgart - Seltik 0:1 (0:1)
/Mekovan 1/
(1:0) Crvena zvezda - Lil 0:2 (0:1)
/Žiru 4, Engoj 99/
(2:1) Selta - PAOK 1:0 (0:0)
/Svedberg 63/
(3:0) Notingem Forest - Fenerbahče 1:2 (0:1)
/Hadson Odoj 68 - Akturkoglu 22, 48 pen/
(3:1) Genk - Dinamo Zagreb 3:3 (0:1) posle produžetaka
/Sor 51, Vinlef 101 ag, Hejmans 115 - Bakrar 45+2, Stojković 57 pen, 75/
(1:0) Bolonja - Bran 1:0 (0:0)
/Žoao Mario 56/
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
03.10.2025 09: 30
Dinamo ima dve pobede sa po 3:1, pošto je u prvom kolu kod kuće savladao Fenerbahče i trenutno zauzima prvo mesto u Ligi Evrope.
02.10.2025 09: 20
Dinamo je prespavao u Beogadu, a danas nastavlja put Bačke Topole.
27.09.2025 11: 35
Podsetimo Makabi iz Tel Aviva koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Žarko Lazetić igra svoje utakmice u Srbiji, a zbog ozbiljnosti situacije UEFA je zabranila prodaju ulaznica i dolazak gostujućih navijača.
09.11.2023 21: 36
Ekipa srpskog fudbalskog stručnjaka nije uspela da iskoristi prednost domaćeg terena protiv Belgijanaca.
pre 1 sat 23: 29
Kapiten Atletiko Madrida hvali saigrače i timski rad posle prolaska u polufinale UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 23: 02
Uprkos ranom vođstvu Katalonaca, Madriđani idu dalje...
pre 1 sat 23: 01
Atletiko brani 2:0 protiv Katalonaca, Liverpul će pokušati da nadoknadi 0:2 protiv Pari sen Žermena za plasman u polufinale UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 23: 00
Šampion Engleske poražen od osvajača Lige šampiona 0:2 (0:0) na "Enfildu" u revanšu četvrtfinala. Francuski tim čeka pobednika duela Bajern - Real Madrid.
Ostavite komentar