pre 2 minuta 06: 19
(VIDEO) Pistonsi odgovorili silovito: Nestvarna serija slomila Medžik za 1-1
Detroit Pistonsi su serijom 30-3 u trećoj četvrtini razbili Orlando Medžik 98-83 i izjednačili seriju na 1-1.
Tanjug/Bradley Collyer/PA via AP
/Malme, od izveštača TV Arena sport/
Crvenu zvezdu će dočekati nula stepeni u Malmeu, oblačno vreme, umeren vetar i protivnik, koji bez obzira što nema šanse za prolaz, želi pobedu.
Novi trener Migel Anhel Ramirez održao je konferenciju za štampu pred svoju prvu zvaničnu utakmicu na klupi švedskog kluba i otkrio da iskusni desni bek Jens Striger Larsen i 22-godišnji zadnji vezni Oto Rosengren neće biti spremni za meč.
Veliki optimizam, najavljen još od prvoig radnog dana, ne napušta Španca ni pred debi. Stalo mu je da debituje pobedom, jer kako je i ranije isticao "pobede kroje formu i atmosferu".
"Želim da nas vidim doslednim, kompaktnim, agresivnim i da se usudimo da izađemo hrabro pred rivala. Ovo nije pripremna utakmica već UEFA Lige Evrope. Za mene je ovo poseban doživljaj jer mi je prva evropska utakmica. To me raduje i motiviše, baš kao i igrače. Želimo da se pokažemo u pravom svetlu, a mislim da ćemo i na fizičkom planu biti spremni za jedan intenzivan evropski meč", istakao je Ramirez.
Kako je Malme objavio, pre početka meča, minutom ćutanja biće odata pošta Ageu Heraideu, jednom od najtrofejnijih trenera kluba koji je preminuo 18. decembra prošle godine u Moldeu.
Utakmice sa Crvenom zvezdom i Genkom u Belgiji biće i poslednje za dvojicu iskusnih igrača Malmea. Kako je zvanično potvrdio klub, Oskaru Levickom i Martinu Olsonu ugovori ističu na kraju januara i neće se produžavati. Levicki će u penziju, a Olson će pronaći novi klub i već se dao u potragu pišu švedski mediji. Pojavila se i vest da je za štoperas Kolina Reslera (25) zaintereseovan Leće i da je već uveliko u pregovorima oko otkupa.
Ulaznice za duel Malmea i Crvene zvezde nisu još uvek rasprodate. Tokom dana su mogle da se kupe onlajn ili na stadionu, mada su neke procene da je do sada prodato oko 16.000 ulaznica a stadion "Eleda" (ili za UEFA meč "Nya Malmö Stadion") prima 20.500 gledalaca na evropskim utakmicama.
Cene ulaznica za meč sedmog kola UEFA Lige Evrope protiv Crvene zvezde (18.45, TV Arena 1 Premium) bile su: za decu do 12 godina - 13 evra, a za odrasle se kreću od 25 do 80 evra.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
22.01.2026 20: 37
Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju svoj put ka nokaut fazi UEFA Lige Evrope.
22.01.2026 18: 25
Oko dve hiljade pristalica crveno-belih na stadionu "Eleda" u Malmeu.
22.01.2026 14: 19
Desni bek iz zlatne generacije crveno-belih nije propustio priliku za druženje sa bivšim klubom.
22.01.2026 13: 44
Šef policije u Malmeu otkrio dešavanja na trgu Melevongstorget u noći između srede i četvrtka.
pre 6 sati 23: 58
Fudbaleri Barselone su savladali Seltu 1:0 (1:0) u 33. kolu španske La Lige.
pre 6 sati 23: 52
Ko nije do sada čuo za Edoarda Motu, večeras sigurno jeste.
pre 7 sati 23: 01
Gosti ostvarili veliki uspeh plasmanom u samu završnicu, slavili su kao gosti protiv Strazbura sa 2:0.
pre 7 sati 22: 56
Mančester siti slavio protiv novog člana Čempionšipa 1:0 (1:0) u 34. kolu Premijer lige.
Ostavite komentar